Фахівці розповіли, що чекає водіїв з 18 травня за порушення правил мобілізації

18 травня 2024 року в Україні набуде чинності Закон №3633, який передбачає внесення змін до питань військової служби, мобілізації та військового обліку. За порушення правил мобілізації автомобілістам обмежать право керувати транспортними засобами, пише today.ua.

З 18 травня поточного року всі українські чоловіки віком від 18 до 60 років, які протягом 60 днів не оновлять у територіальних сервісних центрах комплектування та соціальної підтримки, у центрах рекрутингу української армії чи в Електроному кабінеті військовозобов’язаного свої персонально-облікові дані (наприклад, актуальну адресу проживання, контактну інформацію) вважатимуться порушниками правил мобілізації, тобто ухилянтами від мобілізації.

Тих, хто не оновить свої облікові дані або не з’явиться на вимогу або по повістці у ТЦК, зокрема, тимчасово обмежуватимуть на право управління ТЗ. Заборона на керування транспортними засобами діятиме доти, доки громадянин не з’явиться до ТЦК.

Якщо громадянин не з’явиться до ТЦК у встановлені законом терміни, то тоді керівник цієї організації повинен буде письмово звернутися до поліції з проханням про його доставку до територіального центру комплектування.

Якщо це неможливо, то поліція повинна буде надіслати до ТЦК письмову відповідь. Після цього керівник військкомату протягом 5 днів повинен буде направити ухилянту поштою за відомою адресою рекомендованим листом з повідомленням про вручення вимогу про виконання обов’язку. Вимога не є повісткою.

Днем вручення вимоги вважатиметься: день вручення вимоги під розписку поштою, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу або відмітки про неможливість вручення вимоги з інших причин. Якщо громадянин протягом 10 днів з дня вручення вимоги (у тому числі, якщо проставлено відмітку про неможливість вручення) не прийде до ТЦК, то ця установа має звернутися до суду щодо обмеження у праві керування машинами. Крім того, ухилянтів чекають штрафи.

Мало того, у 2024 році українських водіїв почнуть вносити до Реєстру військовозобов’язаних. У ньому буде інформація про серію посвідчення водія, номер посвідчення водія, дата видачі, і так далі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!