Секретне налаштування дозволяє власникам електромобілів Tesla вже зараз не тримати руки на кермі

Розробляючи системи активної допомоги водіям своїх електромобілів, Tesla досі вимагала від них приділяти увагу дорожній обстановці та тримати руки на кермі, але досліднику фірмового програмного забезпечення вдалося з’ясувати, що секретне налаштування дозволяє виключити подібні вимоги. Машина може сама змінювати траєкторію в автоматичному режимі та не вимагати від водія тримати руки на кермі.

Як зазначає CNBC, автором цього відкриття став відомий у певних колах фахівець із програмного забезпечення Tesla, який вважав за краще зберегти часткову анонімність з міркувань безпеки. Компанія, за словами експерта, може на власний розсуд деактивувати контроль за розташуванням рук користувача. Автор цього одкровення навіть умовно окреслив стан програмної функції «режимом Ілона» на честь глави компанії.

Контроль за положенням рук водія через зусилля опору на рульовому колесі активно використовується Tesla для забезпечення безпеки процесу керування транспортним засобом. Якщо водій довго ігнорує попередження про необхідність триматися за кермо, відповідні функції допомоги примусово відключаються автовиробником дистанційно на строк до декількох тижнів.

Ще в грудні минулого року Ілон Маск (Elon Musk) заявив, що ці попередження можуть бути відключені для деяких водіїв вже у січні поточного року, але офіційно це так і не було зроблено. У квітні він заявив, що інтенсивність попереджень поступово знижується, пропорційно до підвищення безпеки профільних систем Tesla. За словами фахівця, який виявив можливість відключення даних попереджень, тільки співробітники компанії мають інформацію про те, яка кількість електромобілів марки може зараз в процесі експлуатації обходитися без подібних попереджень.

Раніше також стало відомо, що Tesla підвищує роль оберненої в салон камери у реалізації контролю за станом та позою водія. В інтернеті можна знайти чимало свідчень того, як водії в Tesla експериментують з функцією контролю за розташуванням рук, обманюючи систему за рахунок прикріплення до кермового колеса вантажу. Це змушує автоматику думати, що водій тримається за кермо, тоді як найвідчайдушніші автори експериментів при цьому можуть навіть не перебувати на сидінні водія під час руху. Використання салонної камери дозволяє припинити подібні зловживання.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com