Renault може відокремити свій електромобільний бізнес через IPO

У зв’язку з електрифікацією та непростою ситуацією у світі на горизонті замаячили кардинальні зміни у структурі альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi.

За даними Reuters, Renault розглядає можливість відокремлення свого електромобільного бізнесу від решти компанії – можливо, через IPO. Цей крок схожий на той, про який оголосив Ford, який структурно відокремлює електромобілі від автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння.

“Французький автовиробник Renault заявив у п’ятницю, що на столі лежать всі варіанти для відділення їхнього електромобільного (EV) бізнесу, включаючи можливий публічний лістинг у другій половині 2023 року”.

У випадку з Renault компанія знає, що попереду великі інвестиції в електрифікацію, а поточна ситуація в Європі (основний ринок для французів) дуже складна. Крім нестачі напівпровідників (скорочення виробництва), існує війна в Україні, через яку французький виробник призупинив свою промислову діяльність у росії та розглядає можливість продажу своєї частки в АВТОВАЗі.

Bloomberg повідомив, що Renault також вивчає можливість зниження власної частки Nissan (нині вона становить 43%), що допомогло б їй отримати фінансування в найближчому майбутньому. Вартість акцій оцінюється в $7,6 млрд. Якщо Renault знизить свою частку до 15% (це стільки ж, скільки Nissan має Renault), то отримає близько $5 млрд за поточними цінами.

“Група Renault розглядає можливість продажу частини свого пакета акцій Nissan, що може залучити мільярди євро для переходу на електромобілі та послабити давні тертя з партнером по альянсу ” , – повідомили люди, знайомі з питанням.

Дві компанії вже 23 роки тісно пов’язані через альянс Renault-Nissan-Mitsubishi (Mitsubishi контролюється Nissan). Існує велика ймовірність того, що конфігурація альянсу може істотно помінятися.

І Renault, і Nissan зайняті представленням та нарощуванням виробництва своїх перших повністю електричних моделей, заснованих на платформі CMF-EV. У випадку Renault це Renault Megane E-Tech, а у випадку Nissan – Nissan Ariya.

Для альянсу дуже важливо досягти успіху з цими новими моделями, особливо з огляду на те, що конкуренти активно просувають свої батарейні електромобілі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com