Renault і Nissan разом розроблятимуть більш дешеві батареї для електромобілів

Вартість сучасних електромобілів на третину визначається акумуляторами, вони ж складають до половини маси транспортного засобу, тому виробники зацікавлені як у здешевленні батарей, так і в зменшенні їх маси. Renault і Nissan мають намір поглибити кооперацію на цьому напрямку, щоб зробити електромобілі масовим видом транспорту.

Як зазначає Reuters, склалася парадоксальна ситуація – є членами одного альянсу і співпрацюють за різними напрямками понад двадцять років компанії досі отримували акумулятори від різних постачальників. Електромобілі Renault, наприклад, постачала тяговими батареями південнокорейська компанія LG Energy Solution (колишня LG Chem).

Генеральний директор Renault Лука де Мео (Luca de Meo) на цьому тижні заявив, що досягнення синергетичного ефекту між членами альянсу в галузі використання тягових батарей дозволить йому одним з перших подолати рубіж в мільйон випущених електромобілів, оснащених уніфікованою тяговою батареєю.

Зараз альянс переживає не найпростіші часи. Арешт попереднього генерального директора Карлоса Гона (Carlos Ghosn) став для обох компаній серйозним випробуванням. Нове керівництво прагне максимально уніфікувати компонентну базу, щоб скоротити витрати. На цьому тижні Nissan Motor заявила, що за підсумками поточного фіскального року, який завершиться в наступному березні, компанія отримає чисті збитки в розмірі $550 млн. Це буде вже третій рік послідовних збитків для Nissan. Дефіцит напівпровідникових компонентів скоротить обсяги виробництва машин на 500 тисяч штук, як очікують представники Nissan. У другому півріччі компанія могла б компенсувати до половини цього обсягу виробництва, якби проблеми з поставками чипів були вирішені.

Nissan хоч і має намір з 2030 року пропонувати на ключових ринках переважно гібриди і електромобілі, нав’язувати клієнтам електрифікацію не збирається. Компанія в 2010 році випустила на ринок Nissan Leaf, який до експансії виробництва Tesla залишався найпопулярнішим електромобілем у світі. До березня 2024 року Nissan Motor скоротить щорічну виробничу програму до 5,4 млн автомобілів. Це дозволить домогтися кращого співвідношення доходів і витрат компанії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...