Прототип електромобіля Mercedes-Benz VISION EQXX встановив новий рекорд

У квітні цього року прототип електромобіля Mercedes-Benz, оснащений тяговою батареєю ємністю 100 кВт·год, зміг подолати без заряджання дистанцію більше 1000 км, здійснивши подорож з Німеччини через італійські Альпи на південь Франції. Спочатку для машини заявлявся пробіг на одному заряді до 1200 км, і цей показник був досягнутий в поточному місяці за підсумками нового експерименту.

Як пояснює Electrek з посиланням на прес-реліз Mercedes-Benz, цього разу прототип VISION EQXX вирушив на північ, розпочавши подорож з Німеччини, продовживши у Франції та завершивши її у Великій Британії на знаменитій гоночній трасі Сільверстоун. Що характерно, наприкінці маршруту прототип потрапив до рук професійного гонщика Ніка де Вріса (Nyck de Vries), який зміг досягти максимальної швидкості 140 км/год і об’їхати трасу 14 разів, перш ніж заряд тягової батареї остаточно вичерпався. Пояснимо для довідки, що довжина траси Сільверстоун не перевищує 5,9 км, тому пройдені 14 кіл відповідають еквівалентному пробігу близько 83 км.

Подолавши загалом 1202 км без підзарядки у не найзручніших для такого роду рекордів умовах, прототип електромобіля довів ефективність сповідуваного його творцями підходу. Не найбільша ємна тягова батарея поміщена в кузов з коефіцієнтом аеродинамічного опору не більше 0,17, що в дикій природі можна порівняти лише з обтічністю пінгвіна під час його руху у водному середовищі. Прототип VISION EQXX дозволив досягти витрати електроенергії трохи більше 8,3 кВт·год на 100 км пробігу. Вся поїздка тривала 14 з половиною годин, середня швидкість у дорозі склала 83 км/год, що цілком можна порівняти з розумними режимами переміщення більшості «громадянських» автомобілів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co