Проект Xiaomi з випуску електромобілів зустрів протидію китайських регуляторів

Компанія Xiaomi, яка деякий час тому запустила проєкт загальною вартістю $10 млрд з розробки електромобіля, зіткнулася з несподіваними перешкодами з боку китайських регуляторів. Як повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела в галузі, відомий вендор вже кілька місяців безуспішно веде переговори з Національною комісією розвитку та реформ Китаю.

Xiaomi і так вже трохи запізнилася з виходом на китайський ринок електромобілів, на якому вже діє чимало компаній — від китайських BYD і NIO до американської Tesla. Проте один із засновників Xiaomi Лей Цзюнь (Lei Jun), який курує цей напрямок, висловив сподівання, що досвід Xiaomi у технологіях підключеної електроніки та створення лояльних спільнот користувачів може стати в нагоді на найбільшому ринку електромобілів. Тим не менше, що довше компанії не видають ліцензію на відповідну діяльність, то більшу фору отримають її майбутні конкуренти.

Відомий виробник смартфонів та електроніки активно шукає нові точки зростання. Хоча в Xiaomi сподіваються, що влада дасть «зелене світло» електромобільному проєкту, деякі з топ-менеджерів побоюються, що процес отримання ліцензії змусить відкласти корпоративні плани. Філія, що займається розробками електромобілів, була зареєстрована у вересні 2021 року, що дозволило вендору давно подати заяву на отримання дозвільних документів.

За даними Bloomberg, труднощі з отриманням Xiaomi ліцензії на виробництво електромобілів можуть стати на заваді розробкам електротранспорту і сприятимуть затримці дебюту першої машини компанії, запланованого на 2024 рік. Можливі й інші негативні наслідки, включаючи скорочення доступної частки китайського ринку електромобілів, на який активно претендують суперники, що швидко ростуть, на зразок Nio, Xpeng і Li Auto.

Останнім часом китайська влада посилює контроль за електромобільним сектором після нещодавньої ринкової «лихоманки», результатом якої стала низка гучних банкрутств. Бажаючим подати заяву на отримання виробничої ліцензії тепер потрібно подати комплект документів для доказу своєї фінансової та технологічної спроможності, причому процес розгляду заявок може тривати місяці. Крім того, іноді уряд відхиляє заявки, тоді бізнесу доводиться починати збирання документів буквально з нуля.

Втім, у Bloomberg вважають, що відсутність ліцензії має обмежений вплив на розробки Xiaomi. Підрозділ, що займається електромобілями, вже налічує понад 1000 співробітників і в компанії, як і раніше, стверджують, що представлять першу машину в 2024 році. Раніше повідомлялося, що перший прототип буде готовим у третьому кварталі поточного року. Виробник уже купив землю у передмісті Пекіна для будівництва складального підприємства та придбав кілька пов’язаних з електромобілями стартапів для отримання додаткових технологій.

На початку 2021 року Лей Цзюнь пообіцяв інвестувати у випуск машин під брендом Xiaomi $10 млрд за 10 років. Основний час бізнесмен приділяє електромобільному бізнесу, значно відсторонившись від керівництва іншими проєктами.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bloomberg.com