Представлений Rolls-Royce Spectre – перший серійний електромобіль марки

Головне тут не характеристики, а дизайн та розкіш.

Компанія Rolls-Royce показала свій перший серійний електромобіль – купе Spectre. У модельному ряді марки батарейний «гран-турер» стане між позашляховиком Cullinan і седаном Phantom, а також отримає відразу кілька ексклюзивних рішень.

І якщо двері, що відкриваються проти ходу, з обтічний силуетом такими назвати не можна, то, наприклад, завужені по максимуму фари — цілком. До того ж фірмові радіаторні грати у Spectre не опускаються до нижнього краю бампера, як на інших Rolls-Royce, і підсвічуються двома десятками світлодіодів.

В основу електричного купе лягла та ж сама «Архітектура розкоші» (Architecture of Luxury), на якій побудовані сучасні Rolls-Royce Phantom, Ghost і Cullinan: це просторова рама з алюмінієвими кузовними панелями, в яку можна без проблем «вживити» не тільки традиційну, а й електричні силові установки.

У випадку зі Spectre мова піде, звичайно, про друге. І хоча точних характеристик виробник поки що навмисно не розкриває, попередні відомі вже зараз: електромотори купе разом розвиватимуть до 585 к.с. і 900 Нм моменту, що крутить, дозволяючи прискорюватися до 100 км/год за 4,5 секунди. Місткість тягової батареї не уточнюється, але заявлено, що розрахунковий запас ходу становитиме 520 км.

Коефіцієнт аеродинамічного опору кузова першого електромобіля Rolls-Royce становить рекордні для бренду 0,25. Розмір колісної бази перевищує 3,2 метри.

Спеціально для Spectre інженери з Rolls-Royce ґрунтовно переробили підвіску із системою Flagbearer, яка автоматично стежить за рельєфом місцевості та заздалегідь змінює свої налаштування, досягаючи тим самим еталонної плавності ходу навіть на далеко не ідеальному дорожньому полотні.

Інтер’єр купе зроблений у суворій відповідності до традиційної стилістики Rolls-Royce, але навіть у ній знайшлося місце виняткам. Перше – окремий дисплей для переднього пасажира, а друге – фірмове “зоряне небо”, яке буде у Spectre не тільки на стелі, а й на дверних картах (туди додадуть 4796 діодів).

Вартість вже оголошена: за перший електричний Rolls-Royce попросять 413500 доларів. Старт продажів моделі намічений на четвертий квартал 2023 року, а ще через сім років (тобто до кінця 2030-го) Rolls-Royce планує повністю відмовитися від традиційних двигунів внутрішнього згоряння та перевести усі свої моделі на електротягу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело motor1.com