Представлено перший літаючий електрокар для перегонів – Alauda Airspeeder Mk3

Перша інформація про розробку летючих електромобілів з’явилася в ЗМІ ще три роки тому. В той час австралійська компанія Alauda Aeronautics тільки стартувала з платформи Kickstarter, де було зібрано необхідні кошти та були знайдені інвестори. Команда оголосила про свій концепт в середині 2019 року, а днями представила повнорозмірний, повністю готовий до використання летючий перегоновий електрокар під назвою Airspeeder Mk3.

Вже цього року Mk3 візьме участь у перших перегонах. Зараз компанія Alauda Aeronautics будує ряд ідентичних перегонових електромобілів у своїй технічній штаб-квартирі в Аделаїді (Південна Австралія), які будуть поставлені командам для перших перегонів по трасах з електронним управлінням.

Вони будуть призначені для використання в якості летючої випробувальної моделі, який буде збирати дані про динаміку транспортного засобу, характеристики, безпеку та відстежувати інші технологічні процеси, щоб проаналізувати конструкцію засобу для розробки наступної пілотованої версії Mk4. Зазначається, що модель Airspeeder Mk3 буде мати безпілотне дистанційне керування. Але компанія Alauda Aeronautics обіцяє глядачам масу гострих відчуттів й азарту від перегонової серії 2021 Airspeeder Mk3.

“Презентація першого у світі повнорозмірного перегонового електричного летючого авто – знаменний момент на зорі нової революції в області мобільності”, – заявив голова компанії Alauda Aeronautics. – “Саме конкуренція рухає прогресом, і наша перегонова серія прискорює появу технологій, які перетворять екологічно чистий пасажирський транспорт, логістику і навіть вдосконалену повітряну мобільність для медичних програм. Перші у світі перегони на електричних летючих автомобілях відбудуться в цьому році та будуть самим захопливим й прогресивним автоспортом на планеті”.

Повнорозмірний Airspeeder Mk3, безумовно, виглядає привабливо. Він нагадує перегонові авто 50-х років F1 та може похвалитися міцною й жорсткою рамою та фюзеляжем з вуглецевого волокна, які забезпечують легкість та закладають основу для повністю вуглецевого корпусу пілотованого Mk4. Очікується, що його електрична трансмісія потужністю 96 кВт дозволить Mk3 рухатися зі швидкістю понад 120 км/год (75 миль в годину).

“Наприклад, для маршрутів, які потребують більшої маневровості, але меншою швидкості по прямій, можна легко вибрати більш легкий акумулятор, щоб забезпечити кращу маневровість внаслідок “чистої” потужності або витривалості”, – каже голова компанії Alauda Aeronautics.

Щоб додати разючої візуальної динаміки, ці “птахи” зможуть літати в безпосередній близькості один від одного завдяки включенню систем запобігання зіткнень на основі технологій LiDAR та радарів.

Дати перегонів серії Airspeeder Mk3 ще не оголошені, але в найближчі місяці першим командам буде надано більше ніж 10 ідентичних летючих електрокарів. В компанії Alauda Aeronautics планують, що перший пілотований Airspeeder Mk4 буде представлений вже у 2022 році, і хоча процес розробки ще тільки починається, поточні специфікації показують максимальну швидкість 160 км/год й розгін до першої сотні всього за 2,3 секунди. Очікується, що вже пілотований болід зможе перебувати у повітрі до 20 хвилин на висоті до 60 метрів над землею.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело newatlas.com