Представлена ​​перша повністю безпілотна вантажівка Volvo Aurora з автопілотом 4-го рівня

Volvo оголосила про співпрацю зі стартапом з виробництва безпілотних автомобілів Aurora ще в 2021 році, а цього тижня була представлена ​​перша безпілотна вантажівка, готова до масового виробництва. Вона створена спільно цими двома компаніями.

Ця вантажівка створена на базі Volvo VNL класу 8, призначеного для перевезень на далекі відстані. Самоврядна версія вантажівки оснащена рядом датчиків і камер, а також рішенням Aurora для безпілотного керування 4-го рівня, що дозволяє вантажівці працювати без водія.

Президент Volvo Autonomous Driving Solutions Нільс Єгер заявив наступне: «Ця вантажівка є першою з нашої стандартизованої глобальної автономної технологічної платформи, яка дозволить нам у майбутньому запускати додаткові моделі, впроваджуючи автономні технології у всі марки вантажівок Volvo Group, а також в інші регіони та варіанти використання».

Північноамериканські стандарти класифікації комерційних автомобілів ділять вантажівки на три категорії та вісім рівнів залежно від загальної маси транспортного засобу: рівні 1–3 – легкі вантажівки, 4–6 – середні вантажівки та 7–8 – важкі вантажівки.

Що стосується важких вантажівок класу 8, то частка ринку Volvo складає близько 10%. Обидві компанії протестували свою технологію на дорогах загального користування: вантажівки проїхали 2,4 млн км громадськими дорогами.

Aurora заявила, що планує запустити 20 повністю безпілотних вантажівок цього року з прицілом на розширення приблизно до 100 вантажівок у 2025 році і, зрештою, продаж їх іншим компаніям.

Компанія також працює з німецьким постачальником автомобілів Continental, щоби планувати великомасштабне впровадження безпілотних вантажівок до 2027 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ithome.com