Pininfarina розробила безпілотний електричний мікроавтобус Holon

Італійська компанія Pininfarina, що традиційно спеціалізується на суперкарах, спільно з австрійським перевізником Benteler розробила безпілотний електричний мікроавтобус Holon. Запуск серійного виробництва машини заплановано на 2025 рік.

Система автопілота Holon заснована на платформі Mobileye Drive: тут є комплект бортових камер, радар та лідар – спільними зусиллями вони забезпечують машині автопілот четвертого рівня. Це означає, що мікроавтобус здатний самостійно пересуватися дорогами загального користування, але в окремих випадках потрібна участь водія.

Машина пропонує до 15 місць для пасажирів, причому сидіння дещо зміщені відносно один одного для забезпечення конфіденційності. Посадка та висадка пасажирів здійснюється через автоматичні двостулкові двері, що активуються фотоелементами; для людей, що пересуваються на візках, з обмеженими можливостями передбачений висувний пандус. У салоні також є фіксатори, які утримують візки на місці під час їзди машини. Розробник зважив на потреби людей зі слабким зором: є дисплеї зі шрифтом Брайля, а зупинки оголошуються через динамік.

Максимальна швидкість Holon складає 60 км/год, а заряджання акумулятора вистачає на 290 км шляху. Програмна платформа машини регулярно оновлюватиметься, позбавляючи власника автопарку від необхідності тимчасово виводити для цього машину з експлуатації. Серійне виробництво мікроавтобуса стартує в 2025 році – він зможе використовуватися для персональних перевезень, маршрутного руху і навіть перевезення вантажів на невеликі відстані. Широкій експлуатації передуватимуть пілотні проєкти у Німеччині та США.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело newatlas.com