Перший штат США заборонив бензинові машини з 2030 року

Парламент американського штату Вашингтон прийняв закон, який вводить заборону на продаж нових бензинових і дизельних машин з 2030 року. Документ ще повинен підписати губернатор штату, але сумнівів у тому, що він це зробить, немає, пише видання Electrek.co.

Вашингтон став першим штатом в США, який прийняв подібний закон. Заборону також планують Массачусетс і Каліфорнія, але не законом, а губернаторськими указами, і не з 2030 а з 2035 року.

Фактично, прийнятий закон дозволяє продавати в штаті тільки електромобілі, не уточнюючи, щоправда, джерела електрики. Тобто водневі машини, в яких електроенергія виробляється на борту в паливних елементах під заборону не потрапляє.

Законом не забороняється володіти старими бензиновими автомобілями та перепродувати їх. Але ставити на облік нові не електричні машини не можна, навіть якщо вони були куплені в іншому штаті.

Під заборону потрапили не тільки легковики, а й легкі вантажівки, як пікапи і фургони. А ось дизельні вантажні машини середнього та важкого класів купувати буде можна.

Поки закон має загальний характер, і до моменту вступу заборони в дію чиновникам належить пропрацювати багато моментів. Зокрема, в штаті повинні ввести транспортний податок. Зараз такого немає, а гроші на будівництво і ремонт доріг надходять від акцизів на паливо. Однак електромобілі паливо не споживають, а значить акцизи не платять, що чиновникам і належить виправити.

Вашингтон знаходиться на самому північному заході США. Його столицею є місто Олімпія, а найбільшим містом – Сіетл.

Нагадаємо, що на сьогодні заборони на бензинові і дизельні машини вже ввели Великобританія, Японія, Ватикан і Сінгапур. Правда, у всіх цих випадках заборона почне діяти не раніше 2030 року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co

Коментарі
Завантаження...