Перше зображення відродженого DeLorean DMC-12

Наступника культової «машини часу» покажуть до кінця 2021 року.

Техаська компанія DeLorean Motor Company (DMC) і студія Italdesign показали тизер нового DeLorean DMC-12. Поки не ясно, чи буде це штучний шоу-кар, побудований на честь 40-річчя оригінальної машини, або американці все-таки зважилися запустити модель в дрібносерійне виробництво.

З постів на сторінках DMC і Italdesign (Джоржетто Джуджаро був автором дизайну оригінального DMC-12) в Facebook можна дізнатися, що публікація тизера присвячена ювілею моделі: перший товарний екземпляр тепер культового купе виїхав з воріт заводу в ірландському Данмаррі 21 січня 1981 року рівно 40 років тому. Як і попередник, майбутній Делореан хизується дверима типу «крила чайки», а його передок прикрашає емблема DMC. Хотілося б вірити, що творці зберегли не тільки це, але й інший невід’ємний атрибут моделі — кузов зі шліфованої нержавіючої сталі.

Випуском можливого спадкоємця DMC-12 – якщо він все-таки піде в серію — займеться DeLorean Motor Company з Техасу. Компанія заснована в 1995 році британським автомеханіком Стівеном Винному, і до детройтської DMC (1975-1982) не має прямого відношення. У 1997-му Винн викупив права на марку, разом зі збереженими запчастинами, і зайнявся реставрацією, обслуговуванням і продажем оригінальних машин. Зрозуміло, були навіть плани відновити виробництво спорткарів — але з цим виникли труднощі, які розв’язались тільки з прийняттям закону Low Volume Vehicle Manufacturing Act, який спрощує сертифікацію подібних автомобілів.

Тому в січні 2020 року DMC заявила, що початок виробництва нового DMC-12 заплановано на осінь 2021-го. З чуток, купе отримає доопрацьоване шасі з підвіскою від німецької компанії і інший двигун — він повинен відповідати вимогам технічного регламенту Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA), бо це одна з умов Low Volume Vehicle Manufacturing Act. Основним претендентом був V6 3.5 потужністю 300-400 кінських сил — ймовірно, виробництва Toyota. Розглядався варіант і з електричної силової установки, але далі гучних заяв справа так і не пішла.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело DeLorean Motor Company