Нові недорогі лідари Velodyne зроблять автомобілі з автопілотом доступнішими

Ілон Маск (Elon Musk) не раз називав лідари непотрібним і дорогим елементом автомобільної автоматики, а недавно Tesla відмовилася і від традиційних радарів міліметрового діапазону для частини електромобілів, що поставляються на ринок США. Інші виробники не поспішають розлучатися з лідарами – тим більше, що вони стають компактнішими та доступнішими.

Ресурс Nikkei Asian Review наводить коментарі глави Velodyne Ананда Гопалан (Anand Gopalan), який посилається на прогрес цієї компанії в зниженні вартості лідарів. Новітнє покоління датчиків цього типу не має обертових частин, поміщається на долоні і містить твердотілі компоненти. Найголовніше, що в умовах серійного виробництва вартість такого лідара для кінцевого споживача може опуститися до $100 за штуку. Після 2025 року, як зазначає глава Velodyne, система лідарів для одного автомобіля зможе подешевшати до $700 проти нинішніх декількох десятків тисяч доларів.

Volkswagen і Honda вже взяли на озброєння лідари Velodyne, а погляди Ілона Маска на цей тип датчиків глава компанії вважає застарілими на років п’ять або шість. Додатковий канал аналізу інформації при русі на високих швидкостях не може бути зайвим з точки зору безпеки та надійності. Вихід на автомобільний ринок корпорацій типу Apple або Google в Velodyne тільки вітають, оскільки компанії зі сфери інформаційних технологій набагато охочіше використовують лідари в своїх системах активної допомоги водієві. Вся галузь в підсумку почала активніше використовувати інноваційні рішення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com


Коментарі
Завантаження...