Топ-10 електромобілів з найбільшим реальним запасом ходу на одному заряді

Раніше тривога щодо запасу ходу була перешкодою для клієнтів, які переходили на електромобілі, проте тепер навіть найменші та найдоступніші сучасні моделі часто здатні проїхати 200 миль (320 км) на одному заряді.. Витратьте більше (або  більше) на покупку авто, і відстань, яку ви подолаєте до того, як вам доведеться зарядити машину, легко може зрости до 500 миль (800 км).

Однак, незважаючи на те, що ці цифри привертають увагу, варто пам’ятати, що це офіційні цифри, отримані під час тестування за міжнародним стандартом WLTP. Так, це наближений до реальних умов цикл випробувань, але в дійсності показники все одно можуть бути нижчими.

Британські журналісти та експерти з AutoCar протестували немало електромобілів в умовах реального використання і склали свій список Топ-10 рекордсменів за запасом ходу. Ми в AMPERCAR.com готові розповісти вам усі деталі, попередньо перевівши усі показники з миль та футів до метричної системи.

Hyundai Kona

Лідирує кросовер Hyundai Kona Electric, який проїхав 416 км на одному заряді. Особливо вражає те, що цей результат показав автомобіль, який є одним із найдоступніших у даному списку. З більшою батареєю на 64 кВт/год Hyundai коштує менше 38 000 фунтів стерлінгів. Машину рухає силова установка потужністю 201 к.с., а зарядка постійного струму на потужності до 100 кВт означає, що акумулятор можна поповнити від 10 до 80% менш ніж за 50 хвилин.

Не дивлячись на продуктивність, кросовер Kona не дуже веселий в управлінні, але тяги від педаллю акселератора вистачає. Крім того, поєднання доступної ціни, високої ліквідності, тривалої п’ятирічної гарантії та модного дизайну пояснюють, чому Hyundai Kona продається в Англії немов “гарячі пиріжки”.

Jaguar I-Pace

Будучи першим європейським виробником автомобілів, який випустив модель преміум-класу, щоб кинути виклик електрокарам від Tesla, Jaguar випередив своїх найближчих конкурентів, а також встановив для них високу планку. Це справжній автомобіль для водія, який працює на електриці, із вражаючим прискоренням і керованістю, яку ви очікуєте від такого поважного бренду.

Завдяки акумулятору ємністю 90 кВт/год, який живить подвійні електродвигуни, електрокросовер I-Pace досягає реального запасу ходу на рівні 407 км. Такий результат випробувань ставить його на друге місце після Kona Electric, але завдяки підтримці швидкої зарядки постійним струмом він може витрачати менше часу, підключившись до сумісної точки заряджання, щоб відновити втрачений заряд.

Kia e-Niro

Ділячи другий рядок подіуму з I-Pace, нещодавно оновлений Kia e-Niro також досяг 407 км запасу ходу, незважаючи на те, що акумулятор у нього значно менший, ніж у Jaguar. Його силова установка схожа на таку в Hyundai Kona Electric, але показує скромніший результат через більший кузов Кіа. За даними ampercar.com, новий модуль має такий же розмір акумулятора та заявлений запас ходу, що й Хюндай, тому були очікування, що Кіа працюватиме так само в реальному світі.

Коли англійці з AutoCar протестували новий e-Niro на дорозі, то були надзвичайно вражені його зручністю використання, плавністю та якістю їзди, а покращення інтер’єру та керування зробили корейський кросовер ще більш бажаним вибором.

Tesla Model 3

Середньорозмірний седан Tesla Model 3 прибув до Великої Британії після року масштабних продажів у Північній Америці. Model 3 доступна в стандартній комплектації Plus, із специфікацією Long Range AWD, а також у спортивній версії Performance, яка забезпечує розгін до 100 км/год за 3,3 секунди та максимальну швидкість на рівні 260 км/год. Саме цю версію журналісти AutoCar протестували з додатковим пакетом Performance Pack, який включає великі 20-дюймові “катки” замість стандартних 18-дюймових легкосплавних дисків, оптимізованих для аеронавтики.

Під час тестів AutoCar седан Model 3 Performance досяг  384 км пробігу в реальних умовах. Це ставить його вище величезної моделі X, яка коштує значно дорожче, і дає йому легко випередити електричний кросовер Audi e-tron.

Tesla Model X

Другий автомобіль Tesla, який з’явився на ринку Великої Британії, кросовер Model X поєднує в собі практичність із великою кількістю простору в салоні, привертаючи увагу своїми задніми дверима типу «крила чайки» та несамовитим прискоренням майже як в суперкара (після появи додаткового режиму Ludicrous Performance). Він також коштує майже 100 000 англійських фунтів стерлінгів, що робить його одним із найдорожчих електромобілів на ринку Англії та Західної Європи в цілому.

Коли у виданні AutoCar тестували Model X у модифікації P100D, яка зараз знята з виробництва (хоча він використовує батарею такого ж розміру 100 кВт/год, що й поточна модель Long Range), вона досягла конкурентоспроможних 375 км запасу ходу в реальних умовах.. Хоча це ставить кросовер нижче за найкращих, мережа електрозарядних станцій Tesla обіцяє одні з найшвидших термінів заряджань у пунктах призначення, доступних наразі у Сполученому Королівстві.

Nissan LEAF е+

Оригінальний Nissan Leaf 2010 року був першим масовим доступним електромобілем, але він точно не міг вразити своєю далекобійністю. Модель другого покоління досягла успіхів, але саме версія e+ зробила найбільший стрибок завдяки ємності акумулятора 62 кВт/год. Порівняно з батареєю на 40 кВт/год у звичайних хетчбеках, вона дозволяє додатково проїхати 140 км у реальних умовах.

Ніссан ЛІФ e+ також має більшу потужність, ніж звичайний Leaf, що робить його набагато більш прудким. Однак він страждає від гіршої плавності ходу і меншої стійкості в поворотах, ніж стандартний автомобіль, тому використовувати цю додаткову потужність не так цікаво. Загалом пробіг японського хетчбека на одній зарядці в “реальному світі” за даними видання AutoCar становить 350 км.

Mercedes-Benz EQC

Не дивлячись на експерименти корпорації Daimler з електричними автомобілями Smart і електричним спорткаром SLS AMG на початку 2010-х, модель EQC є першим серійним електромобілем марки Mercedes. Це середньорозмірний кросовер преміум-класу зі знайомим, але дещо іншим дизайном, тому він не надто різко виділяється з-поміж решти модельного ряду Мерседес-Бенц і має саме такий інтер’єр, який всі звикли очікувати від цієї марки.

Як повідомляє ampercar.com, акумуляторна батарея ємністю 80 кВт/год повинна живити два двигуни, по одному на кожну вісь, які виробляють сукупну потужність 402 к.с. Це дає EQC більшу прискорювальну тягу, ніж у будь-якого з його двох основних конкурентів, Jaguar I-Pace і Audi e-tron. Незважаючи на те, що Mercedes має більшу потужність, ніж Ягуар, він швидше розряджає батарею під час повсякденної їзди, тому можете очікувати, що середній реальний запас ходу становить понад 334 км, що трохи перевершує результат аналогічної за ціною Audi.

Audi e-Tron

Audi раніше експериментувала з електричними версіями своїх існуючих моделей, але e-tron є першою повноцінною моделлю цього роду та вже став одним із найважливіших автомобілів бренду протягом багатьох років. Нещодавня підтяжка обличчя та зміна назви на Q8 e-tron тепер привели автомобіль у відповідність до інших електромобілів німецької фірми, але по суті він залишився без змін.

По-перше, це великий кросовер, а по-друге – електромобіль, але з дизайном, який не сильно відрізняє його від своїх традиційних побратимів з двигуном внутрішнього згоряння. Однак він важкий, і, незважаючи на велику батарею ємністю 95 кВт/год, водії можуть розраховувати на реальний запас ходу лише близько 315 км. Позитивною стороною є те, що підтримка заряджання потужністю 150 кВт означає, що вам не треба буде надто довго чекати, щоб продовжити свою подорож, коли заряд акумулятора вичерпається.

Renault Zoe

Остання модифікація маленького Zoe пропонується з більш потужною силовою установкою, ніж оригінальний автомобіль, який залишається в лінійці як базова версія початкового рівня. Зовнішній стиль не зазнав кардинальних змін, але Renault досягла реальних успіхів усередині салону, завдяки елементам, схожим з новим Clio, що значно підвищило сприйняту якість інтер’єру.

Акумулятор Zoe ємністю 52 кВт/год офіційно здатний проїхати 385 кілометрів за тестовим циклом WLTP, але тестування в реальних умовах від AutoCar показало, що автомобіль може проїхати 308 км за регулярного використання. ЗА даними ampercar.com, це ставить малий хетчбек в ряд серед автомобілів, які коштують значно дорожче, а також робить його одним із небагатьох, який наближається до показника WLTP.

Tesla Model 3 у версії Standard Range Plus

Найдоступніша модель Tesla вже зарекомендувала себе як потужний електричний гран турізмо автомобіль у більш потужній версії Performance, але і звичайна Standard Range Plus здатна показати вражаючі результати з ефективності витрат електрики. У неї є один двигун, який приводить в дію лише задні колеса, а не всі чотири, які є у версії Performance, і вона має менший акумулятор, але він все одно опинився у вищих ешелонах далекобійних електромобілів згідно з тестами британського видання.

За результатами тестів AutoCar реальний запас ходу Тесли Модел 3 Стандарт Рейндж Плюс становив 291 км, що випереджає BMW i3 за такою ж ціною, але поступається дешевшим корейцям Hyundai Kona та Kia E-Niro.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело AutoCar