Названі номінанти на звання «Європейський автомобіль року»

Переможець престижного конкурсу стане відомий 1 березня. До складу журі конкурсу «Європейський автомобіль року» входять 61 журналіст з 23 країн.

Організатори найстарішого конкурсу «Європейський автомобіль року» (Car of the Year), який проводиться з 1964 року, опублікували лонг-лист претендентів на цю престижну нагороду. В цьому році в список потрапили 29 автомобілів.

Пізніше кількість учасників буде скорочено до семи автомобілів. Шорт-лист буде названий вже 8 січня. Переможець престижного конкурсу стане відомий 1 березня. Раніше ця церемонія проходила на автосалоні в Женеві. Нинішній формат заходу після скасування цього мотор-шоу через пандемію COVID-19 поки не визначений.

До складу журі конкурсу «Європейський автомобіль року» входять 61 журналіст з 23 країн. У розпорядженні кожного з них є 25 балів, які вони повинні на свій розсуд розподілити між автомобілями — учасниками конкурсу.

У список претендентів на перемогу входять абсолютно різні машини. Так, серед них значаться Citroen C4, Dacia Sandero і Fiat 500, Ford Explorer і Honda e. Hyundai представлений в списку відразу трьома моделями – i10, i20 і новий Tucson. Їх конкурентами також стануть Cupra Formentor, Kia Sorento, Mazda MX-30, Peugeot 2008, Seat Leon і Skoda Octavia. Також серед претендентів на перемогу Toyota Mirai і Yaris, а ще Volkswagen Golf і ID.3.

Також в лонг-лист конкурсу увійшло чимало преміальних автомобілів. За перемогу змагатимуться Audi A3, Land Rover Defender і Polestar 2. BMW представлена в конкурсі двома автомобілями – 2-Series Gran Coupe і 4-Series, Що стосується Mercedes, то в списку значаться відразу 4 машини німців – GLA, GLB, GLS і S -Class.

Цього року переможцем конкурсу «Європейський автомобіль року» (ECOTY) став компакт-кар Peugeot 208 нового покоління. Цей автомобіль отримав 281 очко, випередивши електрокари Tesla Model 3 і Porsche Taycan, які заробили по 242 і 222 бали відповідно.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело caroftheyear.org