На думку експерта, електричні пікапи Rivian R1T коштують більше, ніж за них просять

Ілон Маск (Elon Musk) не раз висловлювався з використанням барвистих епітетів про трудомісткість процесу налагодження масового виробництва електромобілів з нуля, і в цьому відношенні американська компанія Rivian повторює шлях Tesla, нехай неминуче та з огляду на досвід інших автовиробників. Спроба підвищити ціни на продукцію в березні, на думку одного з експертів, була обґрунтованою, оскільки собівартість електромобілів Rivian поки що висока.

Колишній інженер Ford Motor і чинний глава Munro & Associates Сенді Манро (Sandy Munro) після розбирання одного з електричних пікапів Rivian R1T категорично заявив, що конструкція машини таїть значний потенціал зниження собівартості, а тому в поточному вигляді має продаватися приблизно по $100 000 за екземпляр. Хоча виробник поки що просить за базову версію $67 500. Якщо врахувати, що для Rivian це перший досвід масового виробництва електромобілів, то не зовсім оптимізована з погляду витрат конструкція є очікуваною характеристикою пікапа.

Глава автовиробника Lucid Motors Пітер Роулінсон (Peter Rawlinson) в інтерв’ю Reuters у березні зізнався, що пікап Rivian R1T повинен продаватися за $95,000, щоб зберігати прибутковість. Машина використовує рамну конструкцію, але на відміну від Ford F-150 Lightning і багатьох інших повнорозмірних пікапів, має цільний з кабіною кузов. Як і ранні екземпляри машин Tesla, пікапи Rivian поки що демонструють огріхи складання, за словами Сенді Манро. Деякі конструктивні рішення молодої компанії заслуговують на похвалу, на думку експерта — до таких, наприклад, можна віднести продуману конструкцію заднього борту, силову кришку вантажного відсіку та відділення для зберігання багажу під сидіннями заднього ряду кабіни, доступ до якого є з вулиці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com