Microsoft об’єднається з автовиробниками для розробки автопілоту

Microsoft приєднується до концерну General Motors, компанії Honda та інших інституціональних інвесторів для спільного фінансування акціонерного капіталу на суму понад 2 млрд доларів в стартап Cruise. Загальна мета – прискорити розробку й масовий випуск безпілотних авто.

Треба зазначити, що після відкриття ринків акції General Motors продовжили зростати, торгуючись на рівні 54,09 долара. Тобто вони зросли на 8,2%. Водночас ця остання інвестиція висуває американський стартап Cruise на передній план серед технічних компаній, що займаються безпілотними технологіями. Оцінювальна вартість компанії зараз складає приблизно 30 мільярдів доларів.

Наприклад, безпілотний стартап Argo AI, який має підтримку Ford та VW, оцінюється усього в 7,25 мільярда доларів. Вже відомо, що надалі Cruise буде використовувати платформу хмарних обчислень Microsoft Azure для своїх безпілотних автомобілів. Ця платформа також використовується для автономних технологій в VW і Toyota.

Повідомляється, що GM і Microsoft також будуть працювати разом, щоб прискорити реалізацію ініціатив автовиробника з зацифрування, тобто розробляти потужний штучний інтелект. Вони також будуть прагнути максимально оптимізувати операції у своїх цифрових ланцюжках постачання, одночасно прискорюючи розробку нових мобільних послуг, таких як робототехніка та доставлення “останньої милі”.

Нагадаємо, що вже цього року General Motors повинна почати виробництво капсули Cruise Origin. Цей транспортний засіб не поставляється з кермом чи педалями, та має тільки диванчики звернені один до одного.

Орієнтовний термін служби модуля Origin складе понад 1 609 344 км, що в шість разів більше, ніж зазвичай можна очікувати від звичайного легковика.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com