Мережа Walmart вже кілька місяців використовує у США автономні вантажівки без водіїв

Одна з найбільших у США торгових мереж – Walmart, застосовує безпілотні технології для доставки бакалійних товарів без водія, який «страхує» автопілот у кабіні. Компанія використала рішення стартапу Gatik родом із Кремнієвої долини. Вантажівки працюють щодня по 12 годин на «кільці» завдовжки трохи більше ніж 10 км.

Дві повністю безпілотні вантажівки працюють ще з серпня по 12 годин щодня. Машини із системами Gatik доставляють бакалію зі складу Walmart до магазину Walmart Neighborhood Market у Бентонвіллі (шт. Арканзас, США) — тут розташована штаб-квартира компанії.

Реалізацію програми розпочали у грудні 2020 року після отримання дозволів місцевих регуляторів. Влітку компанії повністю припинили використовувати справжніх водіїв для контролю транспорту. Партнерство фокусується на т.зв. “Середній милі” – доставці зі складу ритейлеру.

Walmart тестує автономні вантажівки Gatik у рамках переходу до моделі розміщення складів ближче до кінцевих споживачів. За словами представників бізнесу, колишня модель передбачала наявність гігантського складу за 4-5 годин їзди від кінцевого споживача, але тепер вона не працює. Бакалійному бізнесу необхідно розміщувати склади ближче до покупця та зменшувати їхню місткість. Зростає необхідність у частих поїздках для своєчасної доставки до пунктів видачі.

Відомо, що мережа супермаркетів Kroger спільно з техностартапом Nuro тестує автономну доставку на останній милі з 2018 року. Albertsons, що управляє кількома мережами супермаркетів, тестує аналогічні методи доставки спільно зі стартапом Tortoise на півночі Каліфорнії, причому водії використовують контролери Xbox для дистанційного керування вантажівками.

За даними Gatik, автономний транспорт може знизити вартість логістики у бакалійному бізнесі на 30%. При цьому маржинальність торгівлі бакалією сьогодні становить близько 2-4%. Крім того, як очікується, використання безпілотників дозволить зробити менш гострою проблему нестачі кадрів у деяких галузях.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com