Mercedes відкликає електробуси eCitaro – проблема в твердотілих акумуляторах

Проблема пов’язана саме з інноваційними елементами живлення.

Минулого року ми писали про те, що Mercedes першим у світі запропонував покупцям серійний транспортний засіб з батареєю, зібраною з твердотілих акумуляторів. Це міські автобуси eCitaro G. На цей час було поставлено 30 таких машин, і тепер всіх їх відкликали, пише Elecrive.com.

У твердотілих акумуляторах електроліт знаходиться в твердому стані, в той час, як в більш звичних літій-іонних елементах живлення електроліт є гелем. Зараз багато автоконцернів б’ються над створенням серійних твердотілих акумуляторів для електромобілів, які могли б працювати в широкому діапазоні температур, що стало б їх ключовою перевагою.

В теорії твердий електроліт може функціонувати в мороз і водночас не боятися перегріву від швидкої зарядки. Але створити такі серійні зразки поки нікому не вдавалося.

Зате французька компанія Blue Solutions вже з 2012 випускає літій-метал-полімерні твердотілі акумулятори, які працюють при температурі від 50 до 80 градусів за Цельсієм. Єдиною їх перевагою стосовно класичних літій-іонних елементів живлення є велика питома ємність.

Саме акумулятори Blue Solutions застосовуються в електробусах Mercedes. При цьому інженери автобуса розробили спеціальну батарею, яка підтримує робочу температуру акумуляторів.

З приводу причин відкликання є суперечлива інформація. Так, виробник акумуляторів говорить про ризик короткого замикання про корпус батареї. При цьому оператор двох нових електробусів в Мюнхені заявив про їх відкликання автовиробником через побоювання можливого перегріву батареї.

Так чи інакше залишається неясним, наскільки затягнеться усунення проблеми. Можливо, Mercedes і зовсім замінить відкликані автобуси на аналогічні моделі з літій-іонною батареєю, оскільки такі теж випускаються.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrive.com

Коментарі
Завантаження...