Mercedes-Benz і BMW показали, як наздоганятимуть Tesla на ринку електромобілів

На заході IAA Mobility у Мюнхені німецькі автовиробники в особі BMW та Mercedes-Benz спробували продемонструвати технологічний прорив, який у перспективі кількох років дозволить їм скоротити відставання від Tesla – принаймні у звичному для них ціновому діапазоні. Вони будуть засновані на нових платформах, спочатку оптимізованих для випуску електромобілів.

Як відомо, досі проблемою виробників класичних автомобілів з ДВЗ була необхідність забезпечення плавного переходу від поширених типів силових установок до суто електричних. При цьому компоновочно машини з ДВЗ мають цілу низку конструктивних обмежень, які заважають створювати оптимальний електромобіль. Якщо створювати машину на електротязі без огляду на цю спадщину, можна досягти значно більшої ефективності силової установки.

Це наочно демонструється концептом Mercedes-Benz CLA, який побудований на новій для компанії платформі MMA. Висока ефективність компонентів електричної силової установки, включаючи тягові батареї нового покоління, дозволяє у поєднанні з аеродинамічною формою кузова досягати вражаючої енергетичної ефективності в 12 кВт/год витрати електроенергії на 100 км шляху. По суті, седан зі стандартною за мірками галузі батареєю ємністю 90 кВт/год отримує можливість долати без підзарядки до 750 км. Це на 30-35% більше, ніж забезпечують нинішні електромобілі, і може стати запорукою успіху для Mercedes-Benz у даному сегменті ринку.

Генеральний директор компанії Ола Келленіус (Ola Kallenius) взагалі заявив Reuters, що “ефективність стане новою валютою на ринку електромобілів”. У перерахунку на економіку палива показники Mercedes-Benz CLA досягають одного літра на 100 км шляху, і це значення добре зрозуміло більшості сучасних автовласників. Для досягнення високої ефективності електромобілів, за словами глави компанії, потрібно оптимізувати всю систему. Можливість заповнювати запас ходу на 400 км за 15 хвилин на станціях експрес-зарядки також стане революційним проривом для Mercedes-Benz, пояснив генеральний директор.

“Я не знаю жодного транспортного засобу, який міг би зрівнятися з цим”, – заявив він.

BMW, у свою чергу, збирається довести частку електромобілів у структурі своїх світових продажів до 15% вже до кінця поточного року, а обсяги їхнього продажу мають подвоїтися. До 2025 року розпочнеться випуск електромобілів BMW на новій платформі, концептуальний представник якої був продемонстрований минулого тижня.

Представники Mercedes-Benz також заявили, що найближчими роками компанії не вдасться знизити змінні витрати на випуск електромобілів до рівня, властивого машинам з ДВЗ. Переносити ці витрати на споживачів у компанії вважають неправильним. У найближчі роки електромобілі обходитимуться у виробництві дорожче за класичні машини, і це становить певну проблему для учасників ринку з точки зору підвищення норми прибутку. Mercedes-Benz намагається знижувати собівартість тягових батарей, розробки програмного забезпечення та накладних витрат на енергоресурси для випуску машин. При цьому компанія не збирається випускати гранично дешеві електромобілі і вважає за важливе зберігати пристойну норму прибутку.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com