Матеріали для виробництва електромобілів у США подорожчали майже у 2,5 рази за два роки пандемії

Витрати на матеріали для виробництва електромобілів у США збільшилися більш ніж удвічі за останні два роки пандемії, повідомляє видання CNBC з посиланням на звіт аналітичної компанії AlixPartners. Саме цей факт змусив таких автовиробників, як General Motors та Tesla, а також Lucid та Rivian значно підняти ціни на свою продукцію.

Середній обсяг витрат на сировину для виробництва одного електромобіля станом на травень 2022 року зріс до 8255 доларів. Для порівняння, у березні 2020 року витрати на матеріали при виробництві однієї машини в середньому становили 3381 – ціна зросла на 144%. Зазначається, що найбільше подорожчали кобальт, нікель та літій. Ці матеріали необхідні для виробництва акумуляторів електромобілів. У звіті йдеться, що за останні два роки також приблизно з 2000 до 4500 доларів зросли специфічні витрати, пов’язані з виробництвом електромобілів.

Більш ніж удвічі до $3662 також зросли витрати на матеріали для виробництва традиційних автомобілів на базі двигунів внутрішнього згоряння. У березні 2020 року ці витрати у середньому становили $1779 одну одиницю транспорту. У цьому випадку основним драйвером зростання витрат стало підвищення ціни на алюміній і сталь.

Витрати на матеріали для електромобілів: літій (синій), сталь (блакитний), нікель (жовтий), кобальт (червоний), мідь (оранжевий), алюміній (темно-синій), неодим (зелений), графіт (білий).

Зростання цін на матеріали супроводжується агресивною політикою автовиробників, які останні роки активно випускали нові моделі електромобілів. Аналітики AlixPartners прогнозують, що до 2024 року на світовому ринку буде представлено понад 200 різноманітних електричних моделей. У 2021 році у продажу було близько 80 різних моделей електромобілів. Високі витрати на сировину зрештою призведуть до відносного уповільнення запуску нових моделей, вважають AlixPartners. Автовиробники переглядають політику та переорієнтуються на прибуток, а не на швидкий запуск нових моделей.

Деякі компанії вже почали збільшувати ціни на свої пропозиції. Наприклад, на 6250 доларів подорожчала електрична вантажівка Hummer. Виробники скаржаться на підвищення витрат на запчастини, технології та логістику. Компанії Tesla, Rivian, Lucid також відзначили зростання витрат у виробництві своїх електромобілів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело cnbc.com