“Китайський Google” показав свій власний електрокар

Китайська IT-корпорація Baidu ще в 2020 році оголосила про створення електромобільного підрозділу, який отримав назву Jidu. І тепер, майже через два роки, відбувся перший захід ROBODAY, на якому презентували первістка бренду – футуристичний кросовер Robo-01.

Головною фішкою моделі, як запевняють у компанії, стануть передові технології. Насамперед це «активно деформований структурний дизайн», піксельні AI-фари, автопілот та чипи з високою обчислювальною потужністю. Унікальною стала навіть кольорова гама. Кожен із п’яти кольорів, доступних для Robo-01 , може переломлюватися відразу в кількох відтінках. Докладніше варто описати незвичайну піксельну оптику зі штучним інтелектом. Вона налаштована на взаємодію з довкіллям і може передавати деякі емоції оточуючим за допомогою смайликів.

На цьому фоні приховані дверні ручки та двері без центральних стійок виглядають досить повсякденно. Втім, двері все ж таки можуть здивувати. Передні піднімаються прямо як на італійських Lamborghini, задні ж відкриваються проти руху. Ще з цікавого можна відзначити лідар, що піднімається на капоті, і активний спойлер ROBOWing.

Салон можна охарактеризувати словами «мінімалістично» та «футуристично». На передній панелі розташовується жахливих розмірів сенсорний дисплей, який поєднує в собі як приладову панель водія, так і мультимедійну систему. Перед водієм же встановлено кермо дуже дивної форми, здатне «в’їжджати» в передню панель. Крім іншого, Robo-01 оснащений функцією розпізнавання емоцій водія і може змінювати деякі параметри (наприклад, температуру в салоні) залежно від його настрою.

Технічна частина поки що не розкривається. Відомо лише те, що за роботу автопілота відповідають два чіпи Nvidia Orin X. Крім того, машина оснащується 31 датчиком, двома лідарами, п’ятьма радарами, дванадцятьма ультразвуковими радарами та дванадцятьма камерами. Базується машина на платформі SEA, розробленій Geely для суббренду Zeekr, проте параметри силової установки Jidu не поспішає публікувати.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело cnevpost.com