Концерн Stellantis скоротити виробництво автомобілів на 190 тисяч

Автоконцерн Stellantis AV, утворений після об’єднання PSA і Fiat Chrysler, не зміг залишитися осторонь від кризи в галузі, породженого дефіцитом напівпровідникових компонентів. Перш ніж конвеєри підприємств почали зупинятися в минулому кварталі, обсяги виробництва машин скоротилися на 11% від запланованих. Далі буде тільки гірше, як очікують представники концерну.

Коментарі керівництва Stellantis NV приводить Bloomberg. Формально, виторг компанії в першому кварталі зросла на 14% до 37 млрд євро, а обсяги виробництва автомобілів збільшилися на 12% до 1,61 млн штук. І все ж, це менше, ніж було заплановано – дефіцит компонентів змусив Stellantis NV випустити на 190 тисяч менше машин, ніж очікувалося. Фінансовий директор концерну Річард Палмер (Richard Palmer) заявив, що в другому кварталі ситуація тільки погіршиться, а розв’язати проблему вдасться не раніше 2022 року.

Stellantis не втрачає надії збільшити обсяги продажів автомобілів в Європі на 10% за підсумками поточного року, для Північної Америки планується приріст на 8%. Нові моделі Jeep Grand Wagoneer і Grand Cherokee повинні дебютувати, як написано в розпорядженні раніше затвердженим планом, в кінці другого і третього кварталів відповідно.

Корпорація Ford Motor днями заявила, що в другому кварталі буде змушена скоротити обсяги виробництва автомобілів у два рази, а за підсумками року виробнича програма буде скорочена на 1,1 млн машин саме через брак напівпровідникових компонентів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело bloomberg.com