Конкурент Tesla протестував свій автопілот на китайських автомагістралях

Це була найдовша поїздка на електромобілі з системою автономного водіння, що серійно випускається в Китаї .

Китайський стартап з виробництва електромобілів XPeng в минулому місяці досяг важливого етапу в розробці своєї системи автономного водіння, відомої як Navigation Guided Pilot (NGP). Автопілот компанії функціонує спільно з системою Xpilot, що об’єднує всі функції допомоги водієві, і відповідає другому рівню автономності за шкалою SAE (водій все ще повинен бути готовий взяти керування на себе). Однак, як показали недавні масштабні випробування автопілота XPeng, сценаріїв, коли доводиться брати на себе керування автомобілем, вкрай мало.

У березні компанія XPeng запросила журналістів, експертів і ентузіастів взяти участь в тестуванні системи NGP, встановленої в автомобілях XPeng P7. Для цього був обраний досить складний для електромобілів маршрут між Гуанчжоу і Пекіном протяжністю 3675 км. Його складність полягає в тому, що він охоплює понад 3 тис. км автомагістралей, на яких перевірялися ключові функції NGP, включаючи в’їзд і виїзд з дороги, рух у смузі, обгін і регулювання обмеження швидкості.

Експедиція вирушила з Гуанчжоу 19 березня і через тиждень прибула в Пекін. Під час подорожі NGP використовувався приблизно на 2930 км шляху, і після аналізу результатів роботи автопілота було виявлено, що система автономного водіння вимагала в середньому 0,71 втручання на 100 км шляху. З інших цікавих даних варто відзначити високий рівень успішних маневрів при зміні смуги руху та обгоні (94,41%), при з’їздах з автомагістралі і виїзді на неї (92,76%), а також при русі в тунелях (94,45%).

NGP покладається на масив датчиків, що складаються з 14 камер, 5 радарів міліметрового діапазону і 12 ультразвукових сенсорів, а також на дані GPS-навігації та карти високої чіткості. Всі дані обробляються апаратною платформою NVIDIA Drive Xavier.

XPeng P7, який використовувався у випробуваннях, являє собою електричний седан, який дебютував на виставці Auto Shanghai 2019. Він обладнаний батареєю на 80,9 кВт·год, що забезпечує запас ходу в 706 км за стандартом NEDC. Повнопривідна версія автомобіля оснащена двома електромоторами сумарною потужністю близько 430 к.с. У XPeng також є кросовер G3 і седан P5 меншого розміру. Система автономного водіння NGP вже розгортається для автомобілів компанії через бездротове оновлення програмного забезпечення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co

Коментарі
Завантаження...