Компанія Waymo втерла носа Ілону Маску

Конкуренція в сегменті безпілотних систем водіння стрімко посилюється. З могутніми автовиробниками починають змагатися молоді гравці, а в процес вже залучені світові інтернет-гіганти. Так, представники компанії Waymo зробили дуже гучну заяву, що вони вже застосовують датчики набагато точніше розробок конкурентів. Зокрема, йдеться про головного конкурента – компанію Tesla.

Генеральний директор Waymo Джон Крафчік заявив прямо, що “Tesla для нас зовсім не є конкурентом, бо ми випускаємо повністю автономну систему управління”. При цьому він зазначив, що Tesla є автовиробником, який розробляє дуже хорошу систему активної допомоги водієві.

За словами керівника Waymo, різниця полягає між різними підходами: автопілот Tesla попереджає водіїв, що їм потрібно постійно тримати руки на кермі та контролювати поведінку автомобіля, а всередині перших прототипів Waymo красується напис на кермі – “ТОРКАТИСЯ НЕ МОЖНА”.

На думку Джона Крафчика, дуже велика помилка вважати, що система активної допомоги водієві може в один прекрасний день перетворитися на повністю автоматизовану систему управління.

Зазначимо, що ця гучна заява ґрунтується на категоричному неприйнятті лідарів, які неодноразово демонструвалися компанією Tesla. На думку Джона Крафчика, безпілотна система може цілком обходитися даними, які надходять з ультразвукових датчиків і набору камер.

Нагадаємо, що спорідненість з Google дозволяє Waymo одночасно спиратися на точні цифрові карти місцевості, а Tesla більш воліє налаштовувати свою систему так, щоб вона могла повноцінно працювати навіть в місцевості, в якій машина жодного разу не була.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело observer.com