Компанія Tesla не зможе запустити повний автопілот до кінця року

Генеральний директор Tesla Ілон Маск (Elon Musk) залишається прихильником ідеї якнайшвидшого впровадження автопілота в легковому транспорті. До кінця цього року, за його словами, електромобілі Tesla зможуть обходитися без втручання водія в більшості дорожніх ситуацій. Каліфорнійська влада стверджує, що подібні заяви здаються занадто самовпевненими навіть представникам Tesla.

Департамент транспортних засобів Каліфорнії (DMV) поширив пам’ятку, в якій спирається на власну оцінку ступеня готовності автопілота фахівцями Tesla. За словами джерела, нинішній рівень розвитку систем активної допомоги водієві Tesla відповідає від сили другому рівню автономності за класифікацією SAE. Водій в даному випадку зобов’язаний постійно контролювати поведінку автоматики, про повну автономність мови й бути не може.

Представники Tesla, як зазначає Reuters, самі визнають факт екстраполяції можливостей своїх систем главою компанії, коли він говорить про ймовірності введення в комерційну експлуатацію автопілота вищого, п’ятого рівня до кінця поточного року. В крайньому разі, компанія не може гарантувати, що такий прогрес буде досягнутий в цьому році. На думку влади Каліфорнії, подібні розбіжності в оцінках і заявах з боку Tesla можуть створювати у споживачів помилкове уявлення про можливості техніки, що може привести до трагічних наслідків.

Ілон Маск не раз заявляв, що автоматика Tesla вже на порядок безпечніша від реального водія, але кожен з інцидентів за участю електромобілів марки привертає серйозну суспільну увагу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com