Компанія Lexus представила брутальний позашляховик GX нового покоління

В нового Lexus GX рама, 33-дюймові колеса та турбомотор

Компанія Lexus представила позашляховик GX нового покоління. Він дуже відрізняється по дизайну від старшого LX і вперше пропонує заводський позашляховий тюнінг. 

Версія Overtrail йде з 33-дюймовими шинами, електромеханічними стабілізаторами, які можуть розмикатися для покращення артикуляції коліс, заднім блокуванням диференціала та захистом днища. Двигун теж новий – бітурбомотор V6 3.4 у парі з десятидіапазонним автоматом.

Новий Lexus GX технічно уніфікований із флагманом LX, але дизайн у машин абсолютно різний. Стилістика моделі заснована на домінуванні горизонтальних ліній, і квадратний кузов тут якнайкраще підкреслює позашляховий настрій.

Змінено кут нахилу передніх стійок даху, збільшено відстань між передньою віссю та лобовим склом (в англійській його позначають терміном dash-to-axle, у нас — відстанню престижу). Фари та решітка радіатора розташовані вище, щоб знизити ризик їх ушкодження.

Одне з головних нововведень GX – поява позашляхового виконання Overtrail, витоки якого ростуть з концептів для Tokyo Outdoor Show 2023. Надихати на пригоди покупців таких машин будуть колеса з шинами зовнішнім діаметром 33 дюйми, адаптивні стабілізатори E-KDSS і задній диф.

У гамі двигунів також відбулися перестановки. Агрегат поки що один — але який! Замість «атмосферника» V8 4.6 (305 к.с., 446 Нм) у парі з шестидіапазонним автоматом на GX стоїть бітурбомотор V6 3.4 та 10-ступінчаста коробка Direct Shift. Віддача – 354 сили та 649 Нм. Пізніше з’явиться гібрид, швидше за все, йдеться про встановлення i-Force Max.

А ось інтер’єр позашляховика концептуально повторює нинішній Lexus RX. Стандартно GX оснащений цифровою приладкою діагоналлю 12,3 дюйма, 14-дюймовим центральним дисплеєм і аудіосистемою з 10 динаміками.

Салон може бути шести-або семимісним. Набір опцій залежить від виконання, це можуть бути «зимовий пакет», проекційний екран, цифровий ключ і бокс, що охолоджується. По всьому салону розкидано 12 підстаканників, а в багажник, якщо скласти третій ряд, поміщаються п’ять дорожніх валіз.

Нарешті, штатно на всіх позашляховиках стоїть комплекс безпеки Safety System + 3.0. Він дозволяє машині розпізнавати знаки, уникати зіткнення з пішоходами, відрулювати від раптових перешкод і тримати вибрану смугу руху. Складання Lexus GX буде налагоджено на заводі Toyota у місті Тахара, Японія. Старт продажів запланований на початок 2024 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!