Компанія Honda знімає з виробництва свій єдиний воднемобіль

Модель Clarity не змогла добитися істотного успіху на ринку, але буде пропонуватися в лізинг до кінця 2022 року.

Компанія Honda оголосила про суттєву реорганізацію та про закриття заводу в японському місті Саяма. Крім іншого, це означає припинення виробництва седанів Clarity.

Нинішнє покоління Clarity роблять з 2016 року. Спочатку машина випускалася в трьох варіантах. Як електромобіль на акумуляторах, як гібрид, що заряджається, і як електрокар на водневих паливних елементах.

Першим здався саме електромобіль, виробництво якого завершилося в 2020 році. Гібрид попри рекордний для свого часу запас ходу на електротязі в 76 кілометрів також мав невеликий попит (в Америці з початку року купили менше двох тисяч машин, а в Японії ще менше. Ну а попит на водневу версію і зовсім був штучним.

Конвеєр буде зупинений в серпні. Однак за цей час планується випустити достатню кількість водневих машин, щоб пропонувати їх в лізинг в США протягом усього 2022 року.

При цьому в Honda в черговий раз підтвердили небажання відмовлятися від електромобілів. До 2040 року всі моделі компанії матимуть тільки електричний привід, що живиться або від акумуляторів, або водневими паливними комірками. А до 2050 року концерн обіцяє стати повністю вуглецево-нейтральним.

Однак в близькотерміновій перспективі від Honda не варто чекати проривних новинок. Компанія готує два електромобілі для Північної Америки, але вони з’являться тільки в 2024 році і будуть зроблені на платформі General Motors. В Японії марка має намір розширити лінійку електрокарів на шасі Honda e, однак про швидку масову експансію в цьому сегменті поки що не йдеться.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co