Коли починає діяти вимога про обов’язково увімкнені фари автомобіля

З 1 жовтня діятиме обов’язкова до виконання вимога Правил дорожнього руху: водії повинні вмикати ближнє світло фар.

Згідно з п. 9.8 Правил дорожнього руху з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово, тобто і в світлу частину доби.

Як зазначається, головне завдання вимоги – додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період і запобігати тим самим виникненню ДТП.

Щодо притягнення до відповідальності за порушення вимоги п. 9.8 Правил дорожнього руху одностайності нема. На практиці окремі представники правоохоронних органів посилаються на норму ч. 2 ст. 122 КпАП.

Найчастіше порушників притягують до адміністративної відповідальності, зокрема, за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів. Санкція – накладення штрафу в розмірі 425 грн.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!