Класифікація безпілотних автомобілів оновлена: які машини можна вважати автономними

Зараз автопілоти, встановлені в серійних автомобілях, мають рівень 2, і до повної автономності ще далеко.

Швидкий розвиток технологій автономного водіння, схоже, викликав в суспільстві безліч непорозумінь щодо того, що насправді вміє автономний транспортний засіб. З цієї причини спільнота інженерів SAE International у співпраці з Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) оновила класифікацію рівнів автономного водіння, якою керуються в автомобільній галузі для оцінювання можливостей безпілотників.

SAE International дає визначення шести рівнів автоматизації водіння, починаючи від бездіяльності (рівень 0) до повністю автономних автомобілів (рівень 5). Класифікація 2021 року істотно не змінилася з останнього оновлення в 2019 році, але була введена нова термінологія, яка повинна прояснити невірно витлумачені поняття.
Системи автономного водіння рівня 1 і рівня 2 тепер називаються «Системами допомоги водієві». Це означає, що на цих двох рівнях водій виконує основну роль під час руху автомобіля.

Термін «Автоматизована система керування» використовується тільки для рівнів 3-5. На рівні 3 автомобіль виконує деякі функції, такі як рулювання і гальмування при певних умовах, але в будь-якому випадку водій повинен бути готовий взяти керування на себе. На рівні 4 транспортний засіб може їхати на автопілоті, але система буде попереджати користувача, зберігши при цьому повний контроль.

Варто розуміти, що такі функції, як рулювання, утримання смуги, адаптивний круїз-контроль і автоматичне екстрене гальмування, не належать до автономного водіння. Вони не замінюють водія, ні частково, ні повністю. Навіть на рівнях 3 і 4 активація функцій автоматичного водіння обмежена певними умовами. Тобто вони не будуть працювати, якщо не виконані всі умови. На поточний момент автопілот в серійних автомобілях все ще мають рівень 2, і до повної автономності ще далеко.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co