Ілон Маск змінює стратегію: автономні технології Tesla працюватимуть інакше

Попри критику Ілона Маска на адресу технології лідарів, як дорогої та непотрібної для автомобілів, Tesla все ж таки замовила партію таких пристроїв у Luminar Technologies.

Luminar, провідний постачальник лідарних датчиків, повідомив, що Tesla була їх найбільшим клієнтом у першому кварталі, склавши понад 10% їхнього квартального виторгу. Цей розвиток подій наголошує на помітному перегляді в підході Tesla до технології автономних транспортних засобів, яка традиційно спиралася на камери та радар, а не на лідари.

Оголошення Luminar приходить у скрутний час для компанії, яка нещодавно звільнила 20% своїх співробітників і оголосила про корпоративну реструктуризацію на тлі падіння цін на акції. Tesla також переживає свій бурхливий період, провівши серію звільнень, включаючи всю команду із зарядки електромобілів.

Конкретне використання лідарних датчиків в автомобілях Tesla не уточнюється, але в галузі припускають, що вони можуть бути інтегровані в роботаксі, дебют якого Маск анонсував на 8 серпня. Це буде значний поворот у стратегії Tesla за її системами Autopilot та «Повна автономність», які раніше функціонували без лідара.

Лідарні датчики, що використовують лазери для створення точних реальних карт оточення автомобіля, вважаються багатьма автовиробниками та технологічними компаніями критично важливими для розробки автономних транспортних засобів. Luminar запустив свій перший серійний лідер на Volvo EX90 раніше цього року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!