Ілон Маск пропонував главі Volkswagen стати гендиректором «Тесла»

Герберт Дисс відмовився, але став просувати план розвитку електромобілів в самій групі Volkswagen.

Німецька редакція журналу Buesiness Insider стверджує, що в 2015 році головний акціонер компанії Tesla Ілон Маск робив пропозицію німецькому менеджеру Герберту Діссу стати гендиректором в американському стартапі. Справа дійшла до підготовленого контракту, але Дисс відмовився його підписати та влаштувався в Volkswagen.

До того моменту Дисс очолював відділ розробок в BMW і був відомий як один з небагатьох керівників в традиційному автопромі, хто вірить в електромобілі в цілому і в Tesla зокрема. На той момент він вже був знайомий з Ілоном Маском. Невідомо, чому Дисс відкинув пропозицію «Тесли», але це не завадило їм з Маском продовжити спілкування. Минулого року Маск навіть приїжджав на базу Volkswagen і протестував разом з Диссом електромобіль ID.3.

Сам Дисс потрапив в керівництво Volkswagen якраз напередодні «Дизельгейту» – скандалу, викликаного виявленими приховуванням справжніх параметрів шкідливих викидів дизельними моторами VW. За підсумками цього скандалу майже все вище керівництво Volkswagen було звільнене, а компанію очолив якраз Дисс, який тут же став просувати план масштабного переходу на випуск електромобілів.

Своєю чергою Маск приєднався до «Тесли» в перший рік існування компанії і на перших етапах був лише ключовим інвестором. Гендиректором Tesla до 2008 року залишався засновник стартапу Мартін Еберхард. Однак через труднощі з налагодженням продажів електромобілів Еберхард виявився звільнений з власної компанії, після чого посаду гендиректора зайняв Маск. Він не раз говорив, що готовий поступитися цією посадою іншому професіоналу (залишившись основним акціонером), але поки гідного приймача знайти так і не вдалося.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело businessinsider.de

Коментарі
Завантаження...