Hyundai Mobis розробила систему, здатну вмикати автопілот у разі погіршення самопочуття водія

Компанія Hyundai Mobis претендує на звання першого у світі розробника контролера, призначеного для аналізу життєвих показників водіїв – від його постави до кардіологічних показників та реєстрації мозкової активності. За даними компанії, система в перспективі зможе перехоплювати керування автомобілем у разі, якщо водієві стало погано.

Так звана Smart Cabin Controller являє собою систему, що встановлюється в салоні, що складається з чотирьох сенсорів, в режимі реального часу оцінюють стан здоров’я водія. Хоча на ринку автомобілів вже є окремі рішення, компанія вперше застосувала спеціальний контролер, здатний проводити комплексний аналіз життєвих показників. Фактично, це перша автомобільна ІІ-система, основний акцент у якій робиться на здоров’ї водіїв, а не на продуктивності машин. У Hyundai Mobis розраховують першими зайняти практично порожню ринкову нішу. У майбутньому планується оновити технологію на основі вже існуючої бази для забезпечення більшої кількості функцій — від розпізнавання заколисування до визначення високого рівня стресу та блокування керування п’яними водіями.

Smart Cabin Controller оснащений 3D-камерою, що дозволяє оцінити поставу водія, ЕКГ-сенсором для раннього розпізнавання проблем із серцем, датчиком, що реєструє мозкову активність та сенсором, що дозволяє виміряти температуру, вологість та рівень вуглекислого газу в кабіні.

У разі необхідності контролер попередить про неприємності, що насуваються, наприклад — у разі високого рівня стресу він порекомендує активувати систему автономного водіння або автоматично опустить скло або включить систему вентиляції при високому вмісті вуглекислого газу в кабіні. Передбачається, що надалі технологія зможе автоматично привести транспортний засіб до медичної установи, якщо цього не зможе зробити сам водій, наприклад, у разі серцевого нападу.

Минулого року Hyundai Mobis вже представляла розробки для оцінки життєвих показників, але нове рішення передбачає комплексніший підхід для роботи з ними.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело businesskorea.co.kr