Honda презентувала седан з автопілотом, який дозволяє прибирати руки з керма

Седан Legend Hybrid EX з комплексом безпеки Honda Sensing Elite почнуть здавати в лізинг з 5 березня.

Компанія Honda представила новий комплекс систем безпеки Honda Sensing Elite, в який увійшла функція Traffic Jam Pilot – автопілот третього рівня, офіційно схвалений владою Японії. Першим «носієм» просунутого комплексу став бізнес-седан Legend Hybrid EX.

Комплекс Honda Sensing з приставкою Elite являє собою наступний щабель еволюції хондівского набору систем безпеки. Його головне нововведення – функція Traffic Jam Pilot, що відповідає вимогам автоматизованого водіння третього рівня і здатна брати на себе управління в деяких ситуаціях, наприклад, в пробках на автомагістралях. У своїй роботі вона використовує тривимірні карти з високою роздільною здатністю, супутникову навігацію, датчики і камери кругового огляду, а також стежить за водієм за допомогою камери в салоні.

Частиною комплексу Elite стала функція Hands-off («без рук»), що дозволяє прибирати руки з керма при активному круїз-контролі та системі утримання в смузі, а також автопілот для «пробок», здатний контролювати прискорення, гальмування і рульове управління при русі по одній смузі. Автомобіль може самостійно перебудуватися, якщо водій включить поворотник або ж система виявить, що попереду йде транспортний засіб, що рухається дуже повільно. Якщо водій не візьметься за кермо після декількох сигналів системи, включаючи вібрацію ременя безпеки, вона знизить швидкість і направить автомобіль до узбіччя.

Щоб перевірити комплекс на безпеку, Honda змоделювала близько 10 мільйонів можливих дорожніх ситуацій і провела реальні тести, в ході яких седан наїздив 1,3 мільйона кілометрів. Крім цього, в Sensing Elite заклали можливість раптової поломки одного з пристроїв – в цьому випадку вона зможе продовжити роботу без додаткових ризиків.

Седани Honda Legend Hybrid EX з передовим автопілотом почнуть здавати в лізинг в Японії з 5 березня. Коли такі автомобілі з’являться в продажу, поки невідомо.

У січні Tesla заявила, що розглядає можливість ліцензування свого фірмового автопілота і веде переговори з можливими партнерами. Якщо вони будуть успішними, в майбутньому системою Autopilot почнуть оснащувати автомобілі інших марок – яких саме, поки невідомо.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com

Коментарі
Завантаження...