Honda повністю відмовиться від випуску машин з ДВЗ до 2040 року

Компанія Honda Motor стала першим з японських автовиробників, які публічно заявили, що мають намір повністю відмовитися від випуску машин на двигунах внутрішнього згоряння. Здійснити повний перехід на випуск електромобілів планується до 2040 року.

Вигоди від такого кроку очевидні. Прем’єр-міністр Японії Йошіхіда Суга (Yoshihide Suga) обіцяв домогтися вуглецевої нейтральності країни до 2050 року, а першопрохідці в справі захисту екології можуть отримати перевагу при подальшій експансії на ринку. Поки в Японії рівень впровадження електромобілів становить всього 1%, тоді як в сусідньому Китаї – 6%.

Тим часом продажі електромобілів ростуть у всьому світі і якщо в 2020 році їх число склало 3,1 мільйона машин, то в 2025 році прогнозують вже 14 мільйонів. Honda, яка отримує 56% доходів від продажів в Північній Америці і близько чверті – в Азії за вирахуванням японського ринку, орієнтується на тренди, що задаються заокеанськими конкурентами і вже уклала угоду про використання акумуляторних технологій з General Motors.

Перехід на електротягу торкнеться і мотоциклів. Виробник має намір представити три нових електричних моделі до 2024 року, а також 10 електромобілів в Китаї в найближчі п’ять років. Хоча на мотоцикли доводиться тільки 14% щорічного доходу компанії, число продажів в одиницях виходить чимале. Honda продає в рік 4,5 мільйона машин і 15 мільйонів мотоциклів. З урахуванням того, що прогнози передбачають потрійне зростання глобальних продажів електромотоциклів до 2040 року, лідерство Honda в даній галузі буде відігравати важливу роль в житті компанії.

Критики компанії сумніваються, що її цілі реалістичні. Великі гравці на кшталт Ford Motor не розраховують домогтися 100% вуглецевої нейтральності до 2050 року, а Toyota робить головну ставку на гібридні двигуни. На думку деяких експертів, заяви про повний перехід на випуск електромобілів є спробою привернути увагу і зробити заяву, що суперечить стратегії Toyota – одного з головних конкурентів в країні.

Нещодавно призначений голова компанії не з тих, хто боїться викликів. Тошіхіро Майб (Toshihiro Mibe) більшу частину кар’єри присвятив дослідженням і розробкам Honda, намагаючись зберегти баланс між інтенсивним впровадженням інноваційних технологій і можливістю їх комерційного застосування. За його словами, перехід на електромобілі зводиться до того, «як швидко ми можемо зробити цей бізнес прибутковим. Компанії, які зможуть зробити це швидко, виживуть».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело bloomberg.com

Коментарі
Завантаження...