GM знайшла нового партнера для випуску вантажівок на водневих елементах

General Motors оголосила про укладення з компанією Navistar довгострокової угоди про розробку і збірку вантажних автомобілів на водневих паливних елементах. Ще один учасник проекту, компанія OneH2 з Північної Кароліни, буде постачати водневі паливні елементи.

Ці три компанії разом з JB Hunt Transport Services, що спеціалізується на вантажоперевезеннях, планують створити «повне рішення» для парку вантажівок на водневих паливних елементах з нульовим рівнем викидів.

В рамках угоди Navistar представить в 2024 році нову вантажівку на паливних елементах. Її тестові версії будуть виготовлені до 2022 року. Передбачається, що нова вантажівка отримає запас ходу понад 500 миль (805 км), і на її заправку буде йти менше ніж 15 хвилин.

До цього GM намагалася налагодити виробництво вантажівок на паливних елементах зі стартапом Nikola, але далі оголошення про стратегічне партнерство справа не просунулася.

Слід зазначити, що у Navistar теж були складні часи, коли в 2016 році компанія опинилася на межі банкрутства, витративши мільярди доларів на розробку дизельного двигуна, який не отримав схвалення Агентства з охорони навколишнього середовища США. Після цього Navistar знайшла нового технологічного партнера – Volkswagen, який отримав міноритарну частку в компанії, і відтоді працює стабільно.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело theverge.com