GM розраховує знизити вартість тягових акумуляторів для електромобілів на 60%

Прийнято вважати, що цього року вперше за всю історію масового виробництва літієвих акумуляторів їхня вартість перестане знижуватися, і це негативно вплине на темпи експансії електромобілів. Експерти пояснюють, що цей ефект не буде довгостроковим, і в найближчому майбутньому економія на масовому виробництві електромобілів дозволить перекрити вплив зростання цін на тягові батареї.

З початку поточного року вартість найбільш популярних металів, що використовуються для виробництва тягових батарей, зросла на 50%, що само по собі спричинило зростання цін на електромобілі в середньому на $1500 за штуку. Компанія Tesla підвищила ціни на свою продукцію навіть більше, розраховуючи на подальше зростання витрат упродовж року.

Тім Грю (Tim Grewe), директор General Motors з електрифікації, посилається на існування так званої кривої Райта, яка визначає тенденцію до зниження витрат на виробництво продукції щоразу, коли обсяги випуску подвоюються. Американська корпорація GM прагне до кінця 2026 або 2027 знизити витрати на випуск тягових батарей на 60%. За кілька років можна досягти зниження собівартості на 30%, але для цього доведеться збільшити обсяги випуску батарей вдвічі. Ефект буде досягнуто не тільки за рахунок економічних залежностей, а й у результаті впровадження нового складу катодів та електроліту. У розвитку виробництва ставка буде робитися на локальні підприємства у США та близьких до них постачальників сировини.

У сукупності все це дозволить до кінця періоду прогнозування знизити вартість електромобіля на $5000 або $6000, з лишком перекриваючи можливий вплив зростання цін на сировину. Крім того, вартість електромобілів зможе порівнятися з вартістю машин з ДВЗ, і це стане переломним моментом у переході споживачів на електротягу. Принаймні теоретично подальший сценарій розвитку галузі виглядає саме так.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело barrons.com