GM повернеться до Європи, але тільки з електромобілями

Концерн планує серйозно збільшити свою частку на ринку Європи за рахунок повністю «зеленого» модельного ряду.

Генеральний директор GM Мері Барра заявила, що корпорація готова повернутись до Європи з електромобільною лінійкою. П’ять років тому General Motors фактично пішов із континенту після продажу Opel французам із PSA Peugeot-Citroen.

Європа нарівні з Китаєм та США виступає одним із головних електромобільних ринків у світі, тому американський концерн має намір повернутися на континент. Виступаючи на конференції Milken Global Conference у Лос-Анджелесі, Барра підтвердила, що автовиробник планує збільшити свою присутність у Європі:

«Близько п’яти років тому ми продали Opel компанії Stellantis, і ми не маємо докорів сумління з приводу продажу фірми, що випускає машини з ДВЗ. Але ми дивимося на можливість повернутися до Європи як електромобільна компанія. Я з нетерпінням чекаю цього”.

Нагадаємо, General Motors залишив Європу після майже 90 років перебування на цьому ринку, продавши бренди Opel та Vauxhall у 2017 році PSA Groupe (зараз частина Stellantis ) приблизно за 2,2 млрд доларів.

Що смішно, Opel та Vauxhall у руках GM були збитковими протягом 16 років поспіль. Новий власник зробив їх прибутковими лише через рік після придбання. Opel та його британський підрозділ тепер стали одними з лідерів на європейському електромобільному ринку.

Однак GM ніколи повністю не йшов з Європи, навіть після продажу Opel та Vauxhall. Автовиробник продовжував постачати європейцям спортивне купе Corvette та деякі моделі Cadillac.

У листопаді 2021 року GM вперше оголосив про плани створення у Європі нового підрозділу. Зважаючи на все, саме він і зосередиться на електромобілях та автономних транспортних засобах. Поки що інформація про терміни та моделі не розкривається, але найімовірнішим кандидатом можна назвати кросовер Cadillac Lyriq.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело freep.com