GM наділила електричний пікап Sierra EV Denali здатністю їздити боком та ділитися електрикою з будинком

Кількість співплатформних електричних позашляховиків General Motors передбачувано зростає. Компанію двом версіям Hummer EV і пікапу Chevrolet Silverado на початку 2024 року повинен скласти електричний пікап GMC Sierra EV, який дебютує в найбільш дорогій комплектації Denali Edition 1. Оцінювана в $107 000 машина отримає задні колеса, що підрулюють, пристойний набір помічників водія і здатність постачати електроенергією будинок протягом 21 дня.

По суті, побудований на платформі GM Ultium пікап повинен зайняти проміжне положення між відповідною версією Hummer EV та більш простим Chevrolet Silverado. Але якщо у першого він запозичив здатність підрулювати задніми колесами для діагонального зміщення «в стилі краба» або зменшення радіуса розвороту, то від другого він отримав систему перевезення довгомірів, яка передбачає можливість складання перегородки між вантажним відділенням і салоном. Відкинувши задній борт, у кузові пікапа у цьому випадку можна перевозити вантажі завдовжки до 3,3 м. Щоправда, їхня сукупна маса буде не такою вже й великою — заявлена ​​вантажопідйомність цієї утилітарної за своїм задумом машини не перевищить 590 кг. Втім, бажаючі можуть скористатися причепом, споряджена маса якого здатна досягати 4300 кг. Зчіпний пристрій та супутні електронні помічники для версії Denali Edition 1 передбачені вже в базі.

Про ємність тягової батареї пікапа корпорація GM нічого не повідомляє, згадуючи лише про наявність 24 секцій та здатність проїжджати без підзарядки до 640 км. Машина оснащена зарядним бортовим пристроєм на 19,2 кВт, що дозволяє поповнювати запас ходу від бортової розетки. Архітектура бортової мережі розрахована на напругу 800 В, від станції потужністю 350 кВт вона дозволяє заповнювати до 160 км. запасу ходу приблизно за десять хвилин. Нарешті, передбачено живлення зовнішніх споживачів сукупною потужністю до 10,2 кВт. По кузову, «передньому багажнику» та салону пікапа розподілено до десяти побутових електричних розеток. За розрахунками GM, повного заряду тягової батареї має вистачати три тижні енергопостачання одного домогосподарства за умови розумної витрати енергії.

Силова установка пікапа видає 754 кінських сили і понад 1064 Н‧м моменту, що крутить, тому з буксируванням причепів масою до 4300 кг машина повинна справлятися граючи. Втім, як показали експерименти із серійними пікапами Ford F-150 Lightning, з таким навантаженням запас ходу може скорочуватися майже вдвічі.

Сенсорний дисплей з діагоналлю 16,8 дюйма на центральній консолі доповнений регулятором, що обертається, і набором фізичних кнопок під ним, що з точки зору ергономіки є виграшним поєднанням. Робочий простір центрального дисплея може розподілятися на три зони. Приладова панель перед місцем водія виконана у вигляді 11-дюймового дисплея з налаштованим набором інформації, що виводиться. Нарешті кольоровий проєкційний дисплей здатний імітувати роботу з 14-дюймовим екраном прямо на вітровому склі пікапа. Машина готова до початку руху відразу після посадки водія з ключем у кишені в салон, ніяких додаткових «кнопок запуску» не передбачено, достатньо натиснути на гальмо і перевести селектор режимів руху в потрібне положення.

Зараз замовлення на найдорожчу версію Denali Edition 1 вже приймаються, її поставки розпочнуться в першій половині 2024 року за рекомендованою ціною $107 000 без урахування додаткових зборів та податків. Надалі GM розраховує вивести на ринок ще дві версії пікапа Sierra EV, які повинні вкластися в ціновий діапазон від $50 000 до $80 000, бо верхня межа в даному випадку визначає можливість участі цієї моделі в програмі субсидування купівлі електромобілів для американських громадян, передбачених місцевою владою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело electrek.co