Генпрокуратура Каліфорнії перевірить Tesla через проблеми з автопілотом і рекламу, що вводить в оману

Генпрокуратура штату Каліфорнія ініціювала перевірку щодо компанії Tesla: увагу відомства привернула функція Autopilot на машинах компанії, а також маркетингова політика автовиробника. Про це повідомило CNBC з посиланням на інформацію від одного із власників машин Tesla Грега Вестера (Greg Wester), з яким зв’язався офіс генпрокурора штату.

Відомство вийшло на зв’язок з автолюбителем, який у серпні минулого року подав на Tesla скаргу до Федеральної торгової комісії (FTC) з приводу проблеми «фантомного гальмування», а також заяв компанії про систему FSD (Full Self-Driving), які, на думку споживача , вводять в оману. Вперше глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) заговорив про повністю безпілотні електромобілі ще в 2016 році і заявив, що нові машини будуть обладнатися необхідними для реалізації цих функцій компонентами. Використання повноцінного автопілота затягнулося настільки, що компанії довелося дозволити автовласникам безкоштовне одноразове перенесення ПЗ зі старих машин марки на нові.

Останнім успіхам Tesla повторюють її невдачі. З одного боку, компанія перемогла у битві стандартів зарядок для електромобілів у США та запустила виробництво пікапа Cybertruck . З іншого, їй доводиться відбиватися від судових позовів та надто пильної уваги влади. Власники електромобілів Tesla подали у Каліфорнії на компанію до суду через проблему з «фантомним гальмуванням» — у Китаї через неї було ініційовано програму відкликання. Власні перевірки діяльності Tesla у США відкрили Мін’юст та Національне управління безпеки дорожнього руху ( NHTSA ).

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com