General Motors скорочує виробництво на чотирьох заводах

Стало відомо, що американський концерн General Motors вимушений призупинить виробництво на декількох своїх заводах через глобальну нестачу електронних чіпів. Як зазначив у своїй заяві глава компанії, він “заморожує” складальний процес на своїх підприємствах у Ферфаксі, Канзасі, Ингерсоллі, Онтаріо та Мексиці. Очікується, що обмеження набирають чинності вже завтра – 8 лютого 2021 року.

“Не дивлячись на наші зусилля щодо пом’якшення наслідків, нестача чіпів вплине на виробництво GM у 2021 році. Постачання напівпровідників для світової автомобільної промисловості залишається дуже нестабільною”, – заявив офіційний представник General Motors Девід Барнс в коментарі інформаційній агенції Reuters.

Серед моделей General Motors, на які вплинуло припинення виробництва, входять наступні: Chevrolet Malibu, Cadillac XT4, Chevrolet Equinox, Chevrolet Trax, GMC Terrain та Buick Encore.

Фахівці вважають, що глобальна нестача чіпів призведе до падіння глобальної збірки авто на 672 000 машин в порівнянні з першим кварталом минулого року. Вже зрозуміло, що дефіцит чіпів триватиме й до третього кварталу. В цьому році може бути вироблено на 964 000 автомобілів менше через дефіцит напівпровідників.

Наразі, General Motors тримає у таємниці дані, скільки обсягу компанія втратить під час зупинки, та й на кого з її постачальників нестача мікросхем вплине найменш всього. Цікаво, що американський концерн вирішив самотужки виправити проблему та вже працює над тим, як поповнити виробничі втрати на своїх заводах.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnbc.com