Ford показав завод зі збирання електрокарів вартістю 2 мільярди доларів

Європейський підрозділ Ford оголосив про початок виробництва електрокросовера Explorer на підприємстві в Кельні. Паралельно опубліковано відеорозповідь про складальний процес, який дає уявлення про сам завод. Перепрофілювання фабрики для випуску електромобілів коштувало концерну 2 мільярди доларів інвестицій.

На заводі, зокрема, встановили нову зварювально-барвну лінію, у складі якої задіяно понад 600 роботів. Для переміщення компонентів використовуються автоматичні безпілотні візки. Виробничі процеси керуються за допомогою єдиної цифрової системи з елементами штучного інтелекту та самонавчання – вона здатна контролювати складання в режимі реального часу аж до кількості деталей на кожному посту. Співробітників для зв’язку із цифровим центром забезпечили індивідуальними планшетами.

Батарейний Ford Explorer для Європи було представлено ще у березні минулого року. 4,5-метровий кросовер на платформі від Volkswagen зможе проїжджати без підзарядки до 600 кілометрів за рахунок 79-кіловатної батареї. На старті продажів Explorer отримає двомоторну силову установку потужністю 340 к.с., пізніше з’явиться монопривідна 286-сильна модифікація. Розгін до 100 км/год у електрокара займе 5,3 і 6,4 секунд відповідно при ідентичній максимальній швидкості 180 км/год.

Концерн заявив, що до кінця року на конвеєр заводу в Кельні постане ще одна батарейна новинка — поки що не представлений спортивний кросовер.

У березні нинішнього року електрокар завершив кругосвітню подорож, до якої вирушив одразу після прем’єри. За дистанцію 30 тисяч кілометрів, яку подолав Explorer, концерн називає подорож «найбільшим тест-драйвом». Стверджується, що це перша у світі навколосвітня подорож, здійснена на електрокарі: пілотована Explorer Лексі Алфорд проїхала на ньому 27 країн.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!