Ford оснащуватиме свої електромобілі роз’ємом для зарядних станцій Tesla

Саме по собі рішення відкрити доступ електромобілям інших марок до мережі фірмових зарядних станцій Tesla було прийнято ще минулого року, але з появою партнера, що займає друге місце на ринку електромобілів у США, в особі Ford Motor у нього з’являються непогані перспективи практичної реалізації. З 2025 року електромобілі Ford будуть на заводі оснащуватися роз’ємом NACS, сумісним із зарядними станціями Tesla.

До того часу електромобілям Ford, як і машинам інших марок, для використання фірмових зарядних станцій Tesla Supercharger доведеться спиратися на перехідники, якими обидві компанії готові забезпечувати клієнтів за доплату. Яку суму доведеться викласти за такий адаптер, не уточнюється, але Ілон Маск (Elon Musk) запевнив, що ціна не буде «заборонною». Раніше Tesla також відкрила доступ стороннім автовиробникам до використання зарядного роз’єму типу NACS, сподіваючись зробити його галузевим стандартом хоча б на території Північної Америки. Схоже, першою таким правом скористається саме Ford Motor, що є найсильнішим конкурентом Tesla на ринку США.

Як пояснили представники Ford Motor, електромобілям марки для доступу до мережі фірмових зарядних станцій потрібно буде оновити бортове програмне забезпечення та заплатити за адаптер. Його наявність дозволить власникам електромобілів Ford у США та Канаді отримати доступ до більш ніж 12 тисяч фірмових зарядних станцій Tesla, не кажучи вже про більш ніж 10 тисяч зарядних станцій мережі BlueOval. Формально доступ власникам електромобілів Ford до мережі Tesla Supercharger буде надано з наступного року.

Вже в 2025 році з конвеєра Ford почнуть сходити електромобілі на новій платформі, які спочатку оснащуються сумісним зарядним роз’ємом NACS, якими оснащуються і машини Tesla. Наразі електромобілі Ford оснащуються роз’ємом CCS.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co