Fisker відмовився від твердотілих батарей. Тепер ними займеться Rivian

Поки ніхто з виробників електромобілів не зміг реалізувати перспективну технологію.

Стартап Fisker, який кілька років тому обіцяв представити електромобілі з твердотілими акумуляторами та запасом ходу в 800 з лишнім кілометрів, припинив роботу над цією технологією. Про це в інтерв’ю The Verge заявив сам засновник стартапу Хенрік Фіскер.

За словами Фіскера, свої обіцянки він робив в той момент, коли роботи по створенню нових акумуляторів були виконані на 90%. На жаль, подолати останні 10% виявилося складніше, зізнався підприємець. Тому, на рубежі 2019 і 2020 років його стартап повністю відмовився від перспективної ідеї.

Водночас на сайті іншого стартапу – компанії Rivian – з’явилося кілька свіжих вакансій для фахівців з твердотілими акумуляторами. У них йдеться про наймання в групу інженерів, які мають розробляти джерела живлення нового типу в центрі в Каліфорнії. Мова, судячи з усього, йде про роботу на перспективу, бо перші моделі Rivian, які очікуються вже цього літа, отримають класичні літій-іонні акумулятори.

Зараз майже у всіх електромобілях застосовуються літій-іонні джерела живлення. Їх недоліком є ​​висока ціна, а також той факт, що електроліт в них знаходиться в формі гелю. Це дуже нестабільний агрегатний стан, який погано реагує на зміну температури.

У мороз літій-іонні акумулятори істотно втрачають свою ефективність, оскільки гель просто густіє. Крім того, такі джерела живлення бояться перегріву, що обмежує можливості їх зарядки струмом високої потужності.

У твердотілих акумуляторах електроліт знаходиться в твердому стані. Він не так боїться морозів або перегріву, до того ж такі елементи живлення обіцяють бути дешевшими у виробництві. Проблема в тому, що поки вчені в усьому світі ніяк не можуть створити серійні твердотілі акумулятори, придатні для електромобілів.

Єдиним відомим нам електричним транспортним засобом з такими елементами живлення є електробус Mercedes, але і там твердотілі батареї пропонуються в якості опції і не володіють очікуваними перевагами над літій-іонними акумуляторами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело theverge.com

Коментарі
Завантаження...