Електромобілі вперше випередили дизельні авто з продажу в Європі

Частка повністю електричних автомобілів серед усіх зареєстрованих у липні нових автомобілів у Євросоюзі зросла до 15,1%. Таким чином, електромобілі вперше обігнали за популярністю нові автомобілі з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, повідомив ресурс S&P Global.

За даними Європейської асоціації автовиробників (ACEA), у червні кількість реєстрацій нових акумуляторних електромобілів (BEV) у ЄС зросла на 66 % у річному обчисленні до 158 252 одиниць, внаслідок чого їхня частка збільшилася з 10,7 % року тому до 15,1 %.

Таким чином електромобілі змістили дизельні автомобілі з третьої позиції в рейтингу популярності. Продажі дизельних автомобілів в ЄС скоротилися в червні на 9,4% у річному порівнянні, а їхня ринкова частка склала 13,4%, тоді як у червні 2022 року цей показник дорівнював 17,4%.

Лідирують з продажу автомобілі з бензиновим двигуном і гібридні моделі. Причому гібридні автомобілі залишилися другим за популярністю вибором серед покупців, становлячи 24,3% ринку ЄС. Продажі автомобілів з бензиновим двигуном в ЄС склали в червні 2023 року 379 067 одиниць (11% зростання рік до року), а їхня ринкова частка знизилася до 36,3% з 38,5% у червні 2022 року. А всього в першому півріччі в ЄС було продано понад 2 млн. автомобілів з бензиновим двигуном, що на 16% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Загалом кількість реєстрацій нових автомобілів у ЄС збільшилася на 18% у першій половині 2023 року, досягнувши 5,4 млн одиниць, що говорить про відновлення європейської автомобільної промисловості після перебоїв із постачаннями через пандемію коронавірусу. Однак сукупні обсяги продажу автомобілів залишаються нижчими (на 21%) порівняно з 2019 роком.

Згідно з прогнозом S&P Global Mobility, частка акумуляторних електромобілів, гібридних електромобілів, що підключаються, та електромобілів на паливних елементах у продажах нових легкових автомобілів в ЄС зросте до 70 % у 2030 році з 19 % у 2022 році.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело spglobal.com