Електромобілі BMW до 2025 року почнуть використовувати акумуляторні осередки китайського виробництва

Китайські та корейські постачальники акумуляторних осередків досі спеціалізувалися на виробництві джерел енергії призматичного або пакетного типу, тоді як лідер ринку Tesla спочатку віддавав перевагу циліндровим елементам. За даними Reuters, компанія BMW до 2025 почне використовувати у своїх електромобілях циліндричні осередки виробництва китайської компанії EVE, які будуть близькі за розмірами до типу 4680.

В умовному позначенні типорозміру 4680 дві перші цифри відповідають за діаметр циліндра, а другі за його висоту. За даними Tesla, більші порівняно з використовуваними зараз 2170 циліндричні елементи забезпечують досить вигідне співвідношення щільності зберігання заряду та собівартості. З цієї причини у бік цього типорозміру починають дивитися і китайські виробники акумуляторів, які раніше віддавали перевагу призматичним коміркам.

За даними першоджерела, китайська компанія EVE, що займає восьме місце на домашньому ринку, до 2025 року має намір налагодити постачання циліндричних акумуляторних осередків для потреб електромобілів BMW нового покоління, які будуть випускатися на підприємстві в угорському Дебрецені. EVE збирається збудувати своє європейське підприємство тут же, хоча одночасно збирається налагодити випуск циліндричних осередків і в Китаї.

Співробітництвом з EVE німецький автовиробник обмежуватися не збирається, оскільки китайська CATL теж постачатиме його циліндричними акумуляторними осередками з 2025 року. Представники німецької марки коментувати чутки відмовилися, пояснивши, що зроблять пов’язану з акумуляторами офіційну заяву на початку вересня. Примітно, що Дебрецене розташується підприємство CATL з випуску літієвих акумуляторних осередків, а Mercedes-Benz отримуватиме їх від цього постачальника, щоб по сусідству збирати свої електромобілі. Акумуляторами EVE також постачаються електромобілі китайської марки XPeng. Перша з компаній контролює не більше 2,3% китайського ринку тягових акумуляторів, тоді як CATL припадає на частку 47,6%.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com