Електромобілі Aston Martin будуть схожими на бензинові спорткари

Компанія готує дві повністю електричні машини до 2025 року.

Новий власник компанії Aston Martin, канадець Лоуренс Стролла визначився з електричним майбутньому бренду. В інтерв’ю Financial Times він розповів, що до 2025 року автовиробник випустить дві повністю електричні моделі: спорткар і кросовер.

Цікавіше те, як Стролла описав спортивну електричну машину. Це буде «правильний» спорткар з переднім розташуванням двигуна і, судячи з усього, заднім приводом. Подібна компоновка є класичною для бензинових машин, але вибір на її користь у випадку з ДВЗ продиктований виключно конструкторськими обмеженнями.

Так, задній привід простіший від повного і дозволяє реалізувати більшу потужність в порівнянні з переднім. А переднє розташування двигуна внутрішнього згоряння покращує розподіл ваги. Однак електромотори компактні та легкі, а на розподіл ваги в електромобілях більшою мірою впливає розташування батареї.

В теорії Aston Martin дійсно може зробити електричний спорткар схожим з поведінки на бензиновий аналог. В якості такого Стролла привів модель DB11. Однак в цьому випадку машина буде приречена програвати у швидкості й керованості тим конкурентам, які з самого початку створювалися на чисто електричних платформах.

Яким буде електричний кросовер Стролла не уточнив, зазначивши лише, що робити його будуть в Англії, а спорткар — в Уельсі. Передбачається, що електропривід буде запозичений у Mercedes, але Стролла зазначив, що розглядаються й інші опції.

Нагадаємо, що Aston Martin планував масштабні перетворення з випуском нових електромобілів під брендом Lagonda вже у 2021 році. Однак в кінці 2019 року компанія фактично збанкрутувала і перейшла під контроль Стролли. Він в першу чергу згорнув всі нові дорогі проєкти, включаючи електрокари. Тепер же керівництво Aston Martin обіцяє, що після 2030 року біля марки залишаться тільки електрокари або гібриди.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело ft.com

Коментарі
Завантаження...