Електрокросовер Mercedes-Benz EQE SUV стане більш маневреною альтернативою однойменному седану

Седан Mercedes-Benz EQE, який був представлений на початку вересня, ділить платформу з електричним флагманом EQS, але повинен виявитися доступнішим за останній. На загальній базі з седаном EQE та двома версіями EQS буде побудований і кросовер, який отримає позначення Mercedes-Benz EQE SUV. Він отримає трохи коротшу колісну базу, що дозволить простіше маневрувати в стиснених умовах, але при цьому внутрішній простір особливо не постраждає.

Якщо точніше, кросовер Mercedes-Benz EQE SUV отримає колісну базу довжиною 3030 мм, що теж чимало за мірками автомобілів з ДВЗ, хоча у седана EQE цей показник на 89 мм більший. Наявність вищого кузова та більших коліс скоротить запас ходу кросовера EQE SUV у порівнянні з родинним седаном. За циклом WLTP седан здатний проїжджати 660 км, у кросовера показник не перевищуватиме 550 км. Ємність батареї залишиться колишньою — 90 кВт‧год, її можна буде заряджати як від розетки змінного струму з потужністю 9,6 кВт, що передається, так і від станції постійного струму потужністю 170 кВт.

Кросовер Mercedes-Benz EQE SUV пропонуватиметься у варіантах із заднім та повним приводом відповідно. У першому випадку єдиний електродвигун забезпечить потужність 288 к.с., у другому випадку пара електродвигунів збільшить цей показник до 536 к.с. Передбачено і динамічніше виконання AMG з повним приводом потужністю 677 к.с., для якого програмно визначено різні режими роботи силової установки. Фактично, пікова потужність 677 к.с. є для цієї версії кросовера 10-відсотковим перевищенням заявленої максимальної (617 к.с.). При русі на слизькому покритті потужність можна зменшити до 308 к.с., в комфортному режимі вона обмежена 493 к.с., а перший ступінь спортивного режиму передбачає її зниження на 10% від максимальної (до 555 к.с.). У режимі пікової потужності версія AMG здатна розмінювати 100 км/год за 3, 4 секунди. За покращену динаміку доводиться розплачуватися скороченим запасом ходу – машина на 21-дюймових колесах здатна без підзарядки проїжджати від 375 до 470 км. У стандартній комплектації електромобіль цієї моделі оснащуватиметься тепловим насосом, який дозволяє ефективніше витрачати заряд тягової батареї на обігрів або охолодження салону.

Вже в базі Mercedes-Benz EQE SUV оснащуватиметься двома дисплеями на передній панелі: 12,3-дюймова секція перед очима водія відповідає за виведення необхідної інформації, а центральна консоль прикрашена 12,8-дюймовим дисплеєм типу OLED з сенсорним інтерфейсом. У версії AMG кросовер оснащується і третім дисплеєм для пасажира, на якому можна в русі відтворювати розважальний контент — камера, що звернена в салон, при цьому стежитиме, щоб водій не відволікався від дороги. Фірмовий інтерфейс MBUX передбачає голосове управління функціями бортових систем, передбачено оновлення програмного забезпечення «по повітрю». За доплату кросовер може бути оснащений проєкційними фарами, які можуть виводити на розташовані перед електромобілем поверхні ті чи інші символи,

У США кросовер Mercedes-Benz EQE SUV з’явиться наступного року як вироби місцевої збірки. Ціна поки не уточнюється, але більшість джерел сподівається, що в базовому варіанті кросовер виявиться дешевшим за $100 000.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело electrek.co