Для українців з автомобілями запроваджують нові правила з 1 жовтня: що зміниться

Українським громадянам, які покинули Україну через повномасштабну війну та оселилися в різних країнах Європи, слід бути готовими до нововведень. Один із таких змін стосується реєстрації автомобілів з українськими номерами в Чехії.

За повідомленням видання Proukrainu.blesk.cz, з 1 жовтня в Чехії почне діяти спеціальний реєстр для транспортних засобів із українськими номерами. Незареєстрованим автомобілям загрожує штраф у розмірі до 1 200 євро. Реєстрацію можна буде провести в Міністерстві транспорту Чехії, та з січня це стане обов’язковим.

Обов’язковість реєстрації стосується автомобілів, які громадяни України використовують на території Чехії протягом 7 днів після надання тимчасового притулку або візи з метою толерантності.

Не виконання цього правила може призвести до штрафу у розмірі до 30 тисяч чеських крон (приблизно 1 240 євро). Також водіям, які отримали штраф, може бути заборонено керувати автомобілем.

За інформацією чеських владних структур, в країні налічується від 38 до 42 тисяч українських автомобілів, із них 4 тисячі не застраховані.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело internetua