Через електромобілі дешеві кей-кари Японії можуть повністю зникнути

При переході на повністю електричні автомобілі японські мікрокари зіткнулися з найбільшою проблемою за всю історію свого існування.

Найменший автомобіль, який продається в даний час в Америці, — це Chevrolet Spark 2021 роки, довжина якого становить 3,63 метра. Деякі з найменших автомобілів, що продаються в Японії, мають довжину всього близько 3,4 метра. «Kei cars», що перекладається як «легкові автомобілі», існують з 1949 року і відтоді є надзвичайно популярними в острівній державі. Вони дешеві в покупці і обслуговуванні, мають нижчий податок і рідко експортуються. У 2017 році, наприклад, 7 з 10 найбільш продаваних автомобілів в Японії були кей-карами (Honda N-Box і Nissan Dayz).

Але часи швидко змінюються, і тепер кей-кар зіткнувся з найбільшою загрозою в історії: електромобілями. За даними агентства Bloomberg, після плану по декарбонізації країни до 2050 року прем’єр-міністра Японії Шуги, який прокладе шлях для чисто акумуляторних електромобілів, надекономічний кей-кар з бензиновим двигуном більше не знадобиться. Але у покупців, ймовірно, буде і зворотна сторона медалі: автомобілі kei можна легко електрифікувати, та це додасть до ціни 9600 – 19200 доларів, що по суті подвоїть її.

«Доступність і зручність — основа життя компактних автомобілів. Ці автомобілі важливі для мобільності, вони працюють як інфраструктура і замінюють громадський транспорт. Кей-кари зустрічаються не тільки в містах з вузькими вуличками, а й у сільській місцевості, де менше громадського транспорту», – сказав Хітоши Хоріі, глава Японської асоціації міні-транспортних засобів.

Навіть Акіо Тойода, генеральний директор Toyota і онук засновника компанії, в грудні різко висловився з приводу урядового просування електромобілів і подальшої смерті кей-карів. «Кей — це національний автомобіль Японії, — сказав він своїй аудиторії в Асоціації автовиробників Японії. – Люди можуть жити в містах без кей-карів, але якщо ви опинитеся в сільській місцевості, ці автомобілі стануть необхідністю». Крім того, кей-кари подобаються людям похилого віку та жінкам, більшість яких обмежена в бюджеті.

Однак рано чи пізно в лінійках японських автовиробників, в тому числі Toyota, більше не буде кей-кара. Одна з можливих альтернатив — імпорт до Японії дешевих електромобілів китайського виробництва. Проте, «смертний вирок» кей-кару — це те, що урядові чиновники вважають невеликою платою за майбутнє з нульовим рівнем викидів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com